Connect with us

2018 Bayan Bot Modelleri

Moda

2018 Bayan Bot Modelleri

Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte babet, sandalet gibi yazlık ayakkabılar dolaplara kaldırılmaya başlandı. Ayakkabılıklarda artık botlar, çizmeler, kışlık ayakkabılar yer alacak. Önceleri çoğu bayan ayakkabı seçerken şıklığa önem verirken hızlı yaşam koşulları sebebiyle çoğu insan bütün gün ayağında bulunan ayakkabıları rahat olsun istiyor. 2018 bayan bot modellerini incelemeden önce hem erkeklerin hem de bayanların dikkat etmesi gereken bazı hususları hatırlatmakta fayda vardır.

Rahatlık

Gün boyu sabahtan akşama kadar ayağımızda bulunan ayakkabıların kullanıcılara rahatsızlık vermemesi önemli bir unsurdur. Çalışma sonrası şişen, su toplayan ve ağrıyan ayaklar ile kimse uğraşmak istemez. O yüzden bot alırken muhakkak mağazada denenmeli ve uzun bir mesafe yeni botlar ile yürünmelidir.

Su Geçirmezlik

Kışın ayakların üşümemesi için alınan botların ayakları sıcak tutması önemlidir. Deri ve içi yünlü botlar sıcak tutar ve soğuğu geçirmez özelliktedir. Ayaklar terleme özelliğine sahip olduğu için hava geçirgen özellikli botlar tercih edilmelidir.

Kaymaz Taban

Kışın soğuk ve kar yağışlı havalardan sonra buzlanmalar fazla olur. Kayıp düşmemek ve sağlık sorunları yaşamamak için bot alırken kaymaz taban ve lastikli olmasına dikkat etmek gereken bir diğer husustur.

2018 yılında kullanım ve rahatlık açısından daha çok kısa botlar revaçta olacaktır. Önden bağlamalı, dize kadar uzun bağlamalı botlar tercih edilecektir. Siyah, kahve, kestane, taba ve bordo gibi zengin renk içerikleri ile 2018 yılında bayan botlar vitrinlerde bolca yer alacaktır. Yine de şıklıktan vazgeçmeyen bayanlar var ise onlara özel ince topuklu botlar da sezonda farklı farklı modelleri ile yer alacaktır. Seçim yapmakta zorlanılacak bir sezon var önünüzde. Botlar üreticiden tercih sizlerden.

2018 Bot modelleri farklı trendlerle karşımıza çıkacaktır. Herkes kendi tarzına has parçalar bulabilecektir. 2018’de bot modelleri iddialı ve çarpıcı olacaktır. Bu dönemde de kadınların vazgeçilmez parçası olan topuklu botlar oldukça sık tercih edilecektir. Çeşitli topuklu bot modelleri mevcuttur. Bu dönemde karşımıza çıkacak olan trend bot modeli bilekten kesme botlardır. File çoraplar ile bilekten kesme botlar kombin edildiğinde göz alıcı bir tarz oluşturmaktadır.

Salaş giyim tarzını tercih edenler ise spor tarzda olan botları tercih edeceklerdir. Postallar ve kalın bağcıklı botlar ise sokak modasında kendini göstererek trend olacaktır. Bu botların tercih edilmesinin önemli sebeplerinden birisi de rahat ve uzun kullanımı olmasından dolayıdır. Ayrıca daha güçlü ve iddialı bir görünüm elde etmek isteyenler kırmızı renkli botları tercih etmelidirler. Trendi hiçbir dönemde kaybetmeyen kırmızı rengi bu dönemde de oldukça hit olacak parçalar arasındadır. Bu dönemde fermuarlı botlar yerine lastikli botlar ön planda olacaktır. Lastikli botlar da fermuar kullanılmadığı için daha pratik ve kullanışlıdır.

2018 Topuklu Bot Modelleri

Bir başka trend olan model ise kare kalın topuklu botlardır. Kare, kalın topuklu botlar rahat kullanımı sebebiyle tercih edilmektedir. Geçmiş dönemlerde trend olan zımbalı botlar bu dönemde eskisi kadar ilgi görmeyecektir. Abartılı kullanımlardan ziyade bu dönem sade ve feminen tarzlar ön plana çıkacaktır. Parlak ve gösterişli botlar eskisi kadar ilgi görmeyecektir. Sivri burunlu topuklar da bu dönemin trendi arasındadır. Sivri burunlu topuklar, minyon tipli bayanları uzun boylu göstereceği için bayanlar tarafından ekstra tercih edilecektir. Süet topuklu botlar, değişik renklerde kullanılarak vitrinlerde yerini alacaktır. Ayrıca 2018’de bacakları tayt görünümünde gösteren diz üstü botlar tercih edilecektir.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Moda

Yukarı