Connect with us

Acai Berry (Acai Üzümü) İle Zayıflamak

Diyet

Acai Berry (Acai Üzümü) İle Zayıflamak

Ülkemiz meyve ve sebze çeşitleri açısından oldukça zengin çeşitliliğe sahiptir. Bu meyve ve sebzeler, insanın sağlıklı bir yaşam sürmesi için içlerinde yeterli miktarda vitamin içerirler. Ülkemizin bulunduğu coğrafyanın bu meyve ve sebzelerin yetişmesi için elverişli ortam sağlaması bizim en büyük şansımızdır. Fakat dünya üzerinde binlerce çeşidi bulunan meyvelerden, ülkemizde yetişmeyen çeşitleri de bulunmaktadır. Meyveler insan sağlığı açısından oldukça faydalı olduğu gibi kilo kontrolüne yardımcı olan meyvelerinde varlığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. İşte fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı ama ülkemizde yetişmeyen meyvelerden birisi ise acai berry meyvesidir.

Acai Berry Meyvesinin Özellikleri

Acai Berry meyvesi acai üzümü olarak dilimize girmiştir. Acai adı verilen bir palmiye cinsinde yetişmektedir. Tropik iklim meyvesi olan acai üzümü, çoğunlukla Güney Amerika kıtasında yetişir. Görünüm olarak siyah üzümü andırdığından acai üzümü olarak adlandırılmıştır. Bir çok faydası olduğu bilinmekte olan bu meyve kilo problemlerini giderdiği için en çok bu özelliği ile tanınır. Lifli bir meyve olan acai berry, ayrıca içerdiği doğal şeker ile insan vücuduna zarar vermez. Şeker hastaları dahi güvenle tüketebilir. Doğal hali ile vücutta şekerin dengelenmesine yardımcı olur. Faydaları saymakla bitmeyen bu mucizevi meyve ayrıca omega 3 asidi içermektedir. En büyük faydası ise güçlü bir antioksidan olmasıdır.

Acai Üzümü Nasıl Zayıflatır?

Antioksidan özelliği ile tüketildiği zaman insan vücudundaki zararlı toksinleri dışa atımını kolaylaştırır. Böylece insan metabolizmasının daha hızlı çalışmasını sağlayarak yağ yakımının hızlanmasına olanak sağlar. Ayrıca lifli yapısından dolayı tüketildiğinde daha uzun süreli tokluk hisse verdiğinden kilo yapan diğer gıdaların tüketilmesini engelleyerek de kilo verilmesine yardımcı olur. Kilo verdirmesinin yanında içerdiği omega 3 ile beyin gelişimi ve sağlığı açısından oldukça yararlıdır.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Diyet

Yukarı