Connect with us

Adet düzensizliği ve adet sancıları bitkisel kürler

Adet Dönemi

Adet düzensizliği ve adet sancıları bitkisel kürler

Adet düzensizliği ve adet sancıları bitkisel kürler

Kadınların her ay korkulu rüyası adet sancıları ve adet gecikmeleri oluyor. Hayat boyunca bu adet düzensizlikleri veya sapmaları her kadının başına bir kere veya bir kaç kere gelebilir. Veya adet arası ara kanamalar görülebilir.

Kadınların adet düzeni kolay kolay bozulmasa da hayatımızda son zamanlarda özellikle büyük şehirlerde yaşayan bayanlarda stresten kaynaklı adet sapmaları veya gecikmeleri olabiliyor. Ayrıca araştırmalar ani kilo alıp vermelerin üzüntülerin bünyede etki yaratığı ve adet düzensizliği yaptığını kanıtlamıştır.

İnsan vücudu herşeyde olduğu gibi bayanların adet olmalarında da saat gibi yaratan tarafından proglanlanmıştır ve adet düzensizlikleri veya adet bozulmaları bir sinyal gibi kadın hastalıklarının habercisidir. Bu yüzden üst üste düzensizlik veya çok sancılar yaşıyorsanız kesinlikle doktora görünmelisiniz.

Doğada her şeyin ilacı olduğu gibi bu konuda da bir kaç bitkiyi tesirli kullanma yöntemi mevcuttur.

Bu bitkilerin başında adet ödemini söktürmek için maydanoz gelmektedir. Adaçayı, karabaş otu, safran, nergis, nane, papatya ve civanperçemi de etkili bir ödem sökücüdür.

Adet ödemi söktürmek için dere otu çok etkilidir. İki çay kaşığı dövülmüş dere otu tohumu ile hazırlayacağınız çay size bu konuda etkili olacaktır.

Adet düzensizliği için uzak doğuda zerdeçal adet düzensizliği tedavisinde binlerce yıldır kullanılmaktadır. Zerdeçalı toz halinde kullanabileceğiniz gibi çay halinde de yaparak kullanabilirsiniz.

Civanperçemi ve zencefil ise yine uzak doğuda senelerdir adet sancısını dindirmek ve geçirmek için kullanılmaktadır. Özellikle zencefilin içindeki bileşenlerde 6 çeşit ağrı kesici formül vardır.

Son olarak ise çiçek yaprağı çayı uzak doğuda adet krampları ve sancıları için bitkisel tedavi olarak kullanılmaktadır. Özellikle mineral ve vitamin eksikliği çeken kadınlarda son derece faydalıdır. Eğer çileğe karşı alerjiniz varsa bu yapraklardan hazırlanan çayı kullanmanız önerilmez.

[os-widget path=”/profyel/adet-d%C3%BCzensizli%C4%9Fi-testi” comments=”false”]

Continue Reading
Advertisement
1 Comment

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Adet Dönemi

Yukarı