Connect with us

Adet Sancısını Rahatlatma Yöntemleri

Adet Dönemi

Adet Sancısını Rahatlatma Yöntemleri

Adet Sancısını Rahatlatma Yöntemleri

Adet dönemi bazı kadınlar için çok çileli geçmektedir. Bu ağrılar kasıklara, bacaklara kadar vurmaktadır. Her ay 4-5 gün süren yoğun ağrılara dayanamayanlar için doğal yöntemleri sizler için derledik.

  • Adet dönemi çok fazla demir kaybına sebep olmaktadır. Bu sebeple adet döneminde tavuk, balık ve et yanında yiyeceğiniz yeşil sebzelerle demir ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Özellikle balığın içerisinde bulunan Omega 3 ile adeti daha kolay atlatabilirsiniz.
  • Sancılarınızı dindirmek adına badem, kabak çekirdeği ve ceviz gibi manganez içeren kuruyemişler tüketin. Kramplarınızın ve ağrılarınızın azalmasına sebep olacaktır.
  • Her açıdan zengin bir yiyecek olan pekmezi adet döneminizde eksik etmemelisiniz. Özellikle B6 vitamini, kalsiyum ve magnezyuma sahip pekmez kanın pıhtılaşmasını sağlayarak, rahimde olan krampları en aza indirger.
  • Egzersizi eksik etmeyin. Adet dönemi özellikle sportif faaliyetlerinize devam ederseiz vücudunuzu rahatlatmış olursunuz. Özellikle bel, kasık ve bacak bölgelerinizin sertleşmesinin önüne geçerek daha rahat bir adet dönemi geçirirsiniz.
  • Bol su tüketerek ödemlerinizi atabilirsiniz. Yeterli su tüketimi yapmadığınızda vücut su tutarak ödemler oluşturur. Bu da adet döneminde inanılmaz sancılara neden olur. Bu sebeple sadece adet dönemi değil, sürekli su tüketimini eksik etmeyin.
  • Adet döneminde özellikle yediğinize ve içtiğinize dikkat etmelisiniz. Kola, kahve gibi kafein içeren içeceklerden uzak durmalısınız. Sigara ve içkiyi zaten bırakmak zorundasınız.

Yukarıda saydığımız yöntemler ile ağrılarınız hafiflemiyorsa en kısa sürede bir kadın doğum uzmanına görünmenizi tavsiye ederiz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Adet Dönemi

Yukarı