Home / Tüp Bebek / Aşılama Ne Zaman Yapılır

Aşılama Ne Zaman Yapılır

Aşılama, intrauterin inseminasyon işlemi (İUİ), yumurtlama takibi ve zamanlanın ayarlanması ile yıkanmış spermlerin rahim içine verilmesidir.

Bu durumda zamanlama ve hafif yumurtlama problemi yaşayan çiftlerde, sperm sayısının hafif düşük olduğu ve yine hafif spermiogram bozukluklarında, bir grup polikistik over sendromlu anne adaylarında açıklanamayan infertilitede süre çok uzun değil ise aşılama işlemi yapılabilmektedir.

İki yılı geçmeyen açıklanamayan infertilite problemleri yaşayan çiftler, iş ve seyahatlerden dolayı zamanlamayı ayarlayamayan çiftler, hafif polikistik over hastalığı ve hafif spermiogram sıkıntısı yaşayanlar aşılama işlemi için uygun grupları oluştururlar.

Aynı tanıları arka arkaya iki paragrafta açıklamamın sebebi, aşılama işleminin ancak uygun çiftlerde başarılı olacağını düşünmemden dolayıdır. Çünkü kısırlık süresi 2 yıldan uzun, anne veya baba adaylarından kaynaklanan daha ciddi problemler yaşayan çiftlerde yumurta takibi ve aşılama işlemleri sonuç vermemektedir.

Aşılama tedavisi uygun çiftlerde, çiftin gebe kalma oranını yaklaşık % 15 kadar artırmaktadır.

About KadinlarMelektir

kadinlarmelektir.com yönetici editörü

ilgili konu

Tüp Bebek Tedavisi

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnfertilite (kısırlık) hastalığından müzdarip çiftler için bugün tüp bebek tedavisi ile alakalı bilinmeyen tıbbi detaylar …

MORFOLOJİ DÜŞÜKLÜĞÜ NEDENLERİ – NASIL DÜZELİR ?

Her anne babanın hayali bir çocuk sahibi olmaktır. Fakat üreme organı İle ilgili bir rahatsızlığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir