Home / Bebekler / Babalar ve emzirme ilişkisi

Babalar ve emzirme ilişkisi

Emzirme ilişkisi genellikle anne ile bebek arasında görülür. Babalarımın terkedilmiş hissetmek kolaydır. Ancak babalar emzirmenin önemli bir parçası, doğrudur! Bir baba olarak eşinize beslenme konusunda yardımcı olmanın ve bebeğinizle aynı anda bağlanmanın birçok yolu vardır.

Emzirme için çok fazla hareketli parça var. Annelerin yerinde olması ve beslenmesi rahat olmalı. Anneniz hazırlanırken babalarınızın bebeğinizle oynamak için iyi bir zaman. Eşinize ekstra yastıklar, bir emzik kalkanı veya ihtiyaç duyabileceği diğer parçalar gibi ekipman parçaları getirdiğinizden emin olun.

Bebeğiniz emzirirken eşinize atıştırmalık ve bardak su getirin. Bitirken, bebeğinizi tökezlemek için hazır olun, ağzının çevresindeki ekstra sütü temizleyin ya da bebeğini gerektiği gibi değiştirin.

Beslenmeden önce ve sonra, bebeğinizi çıplak göğsünüzde tutarak cilt-cilt bakımı yapın. Kucaklaşmadan sorumlu olun ve bebeğinizi ekstra yapıştırma süresi için yıkayın.

Emzirmek de pek çok rahatsızlık ve sorunla karşı karşıyakalabilir . Emzirme hakkında ne kadar çok şey biliyorsanız, eşinize ve bebeğinize o kadar çok yardımcı olabilirsiniz. Eşiniz rahatsızlıktan bahsediyorsa, sorunu araştırmak veya Lactation Consultant’ı arayıp soru sormak veya randevu almak için çağırın . Ona ihtiyaç duyarsa, kırık meme uçuklarını veya merhemi için sıcak kompreslerini getirin.

Babalar emzirmek mümkün olmayabilir, ancak partnerinize yardımcı olmak ve bebeğiniz ile bağ kurmak için yapabileceğiniz diğer yardımcı şeyler vardır. Yaptığınız araştırmalar göstermiştir ki, ne kadar destekleyici olursanız, eşiniz emzirmek için o kadar uzun sürebilir ve bunu yapabilme yeteneği hakkında kendinden emin hissedersiniz. Öyleyse devam edin ve içeri atlayın – hem siz hem de bebeğiniz mutlu olacaksınız.

About KadinlarMelektir

kadinlarmelektir.com yönetici editörü

ilgili konu

bebek alt temizliği

Bebek Alt Temizliği Nasıl Yapılır?

Yetersiz ve yanlış yapılan alt temizliği; bebeklerde uykusuzluk, beslenme sorunları, idrar yolu enfeksiyonları gibi birçok …

bebek masajı teknikleri

Bebek Masajı Teknikleri, Bebek Masajı Nasıl Yapılır?

Bebek masajı; uygun teknikler ile ve doğru olarak yapıldığında, bebeğinizin büyümesine ve mental gelişimine katkı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir