Connect with us

Bahar Aylarında Sağlıklı Beslenme

Bahar Aylarında Sağlıklı Beslenme

SAĞLIK

Bahar Aylarında Sağlıklı Beslenme

Uzmanların da önerilerini dikkate alarak hazırladığımız bahar aylarında sağlıklı beslenme listesi için besin önerileri sunacağız. Vücudumuzun mevsimsel değişikliklere her anlamda ayak uydurduğunu bilmeniz gerekiyor. Buna göre hareket etmek ve buna göre temkinli bir şekilde ilerlemek son derece önemli unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Meyve tüketimi özellikle bahar aylarının olmazsa olmazlarından birisidir. Beslenme uzmanlarının da bahar aylarında daha enerjik olabilmek için besin tavsiyelerini dikkate almak gerekiyor. Dolayısı ile bizde hemen sizlere bu anlamda bir öneri listesi sunmak istiyoruz.

Çilek

Lif açısından son derece zengin ve tam olarak bir mevsim meyvesi. İhtiyacınız olan vitamin ve mineralleri sizlere sunması ile birlikte aynı zamanda dinamizm kazanmasına da yardımcı oluyor diyebiliriz. Dolayısı ile çilek tüketimine çok fazla önem vermeniz gerekiyor.

Yumurta

Protein, selenyum, çinko, iyot ve demir açısından en verimli ve her zaman tüketilmesi gereken besinlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Her geçen gün büyüyen ve gelişen bu sektör içerisinde ciddi anlamda alternatifler adından söz ettiriyor. Dolayısı ile tüketmekte fayda var.

Kivi

Tropikal bir meyve olarak besin değerleri son derece yüksek ve bu anlamda kendi sınırlarını belirleyen bir besin. Lifli olması ve vitamin açısından çok zengin olması yine tüketilmesi için yeteri kadar geçerli sebepler diyebiliriz.

Ceviz, Fındık, Badem

Omega 3 yağ asitleri açısından son derece zengin ve vücudun dinamizm merkezlerini harekete geçiren mükemmel besinler. Özellikle her anlamda dikkat çekici seçenekleri bizlere sunduğu gibi uzmanlar tarafından da ciddi anlamda öneriliyor.

Ananas

Yine tropikal meyvelerden birisi olarak dikkatleri çekiyor ve kısa süre içerisinde lifli gıdalar içerisinde fark yarattı. Aynı zamanda doğrudan C vitamini takviyesi almak istiyorsanız bu meyve sizler için her anlamda iyi bir alternatif olacak.

Muz

Zaten ülkemiz genelinde en çok tercih edilen meyvelerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Potasyum açısından en zengin meyvelerden birisidir ve bahar aylarında özellikle vücudun kendine gelmesine yardımcı olur. Dolayısı ile uzmanların en önemli önerilerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla SAĞLIK

Yukarı