Connect with us

Ballı Sabun Faydaları Yapılışı

Cilt Bakımı

Ballı Sabun Faydaları Yapılışı

Cilt bakımı kadın erkek herkes için çok önemli bir yere sahip. Cildin yıllar içinde yaşlanmasını, kırışmasını ve lekelenmesini geciktirmek amacıyla pek çok ürün satılıyor. Cilt bakımı için çok yararlı olan bu ürünleri kullananların yanı sıra bir de doğal yollar ile cildine bakmaya çalışanlar var. Doğanın bize sunduğu sınırsız nimetler sayesinde çeşit çeşit yüz maskesi uygulamak mümkün. İşte içeriğinde bal bulunan sabunlar da bu mucizevi ürünlerden sadece bir tanesi. Doğal olarak bal ile hazırlanan ballı sabun, cilt bakımı için oldukça faydalı denilebilir.

 

Tamamen doğal olarak üretilen, içeriğinde polen ve propolis bulunan ballı sabunların faydaları saymakla bitmiyor. Kadınlar tarafından ağırlıklı olarak tercih edilmeye başlanan ballı sabun, cilt bakımının önemli bir parçası haline geldi.

 

Ballı sabunlar, özellikle ergenlik döneminde sivilce problemi olan kişilere öneriliyor. Ballı sabun cildin yenilenmesini sağladığı için sivilcelerin oluşmasını sağlayan yapıyı temizleyerek sivilce oluşumunu azaltıyor. Arıcılar tarafından içeriğinde propolis ve polen de bulundurularak yapılan ballı sabunlar, İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde bulmak mümkün oluyor. Ücreti 7 lira olan ballı sabunları Türk kadınların yanı sıra en çok satın alanlar Iraklı kadınlar olarak biliniyor. Hiçbir şekilde kimyasal madde içermeyen bu mucizevi sabunlara talebin oldukça fazla olduğu biliniyor.

 

Ballı Sabunun Faydaları

  • Cildinize doğal bakım yapar.
  • Ciltde oluşan hastalıkları önler.
  • Cildinize doğal bir parlaklık verir.
  • Çok yağlı ciltlerin yağ dengesini sağlar.
  • Doğaldır.Ballı sabun, ciltte doğal ve aromatik bir koku bırakması nedeni ile cildinizin kendiliğinden güzel bir kokuya sahip olmasını sağlar. Kuru ciltler için nem dengesini cilde yeniden kazandırır. Saç boyası veya herhangi bir kuaför işlemi sebebi ile yanmış veya yıpranmış olan saçlar için onarıcı görev üstlenir. Saçlarınızı ballı sabun ile düzenli olarak yıkadığınızda parlak ve nem dengesine kavuşmuş saçlara kavuştuğunuzu göreceksiniz. Egzeması veya kaşıntısı olan kişiler için de oldukça faydalı olan ballı sabun, her duş alışınızda kullanabileceğiniz bir üründür. Ballı sabun kullanırken dikkate almanız gereken nokta, markanızı değiştirmemeye özen göstermektir. Cilt hastalıklarını yenmek istiyorsanız, kullandığınız ballı sabun markasını mümkün olduğunca değiştirmemeye çalışın. Selülit şikayeti olanların da kullandıkları zaman olumlu sonuçlar alacağını belirtelim. Ergenlik dönemi cilt yağlanmasını ve sivilceleri geçirmek için de ideal bir ürün olan ballı sabun, düzenli olarak kullanıldığı sürece istenilen etkiyi verecektir.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Cilt Bakımı

Yukarı