Home / Ne İyi Gelir ? / Baş Ağrısını Geçiren Doğal Yöntemler

Baş Ağrısını Geçiren Doğal Yöntemler

İnsan hayatı boyunca en az bir kere de olsa baş ağrısı yaşar. Yaşam kalitenizi düşüren ve özellikle ağrı zamanlarında sosyal hayatınızı sıfırlayan bu ağrılara doğal öneriler sunuyoruz.

Geceleri karanlık ve sessiz bir ortamda uyumanız önemlidir. Bu sayede ertesi gün yaşayacağınız baş ağrısı riskinden kurtulabilirsiniz. Melatonin uykuda salgılanır ve vücuda aşırı faydalıdır. Hem bağışıklık sistemi hem de büyüme için gerekli olan melatonin siyah bir odada daha fazla ortaya çıkmaktadır. İyi uyuyun ve sabah erken saatlerde kalkın. Fazla uyursanız baş ağrısı yaşayabilirsiniz. O sebeple uykuyu dinlediğiniz vakit sonlandırın.

Sağlıklı beslenme de baş ağrısı konusunda uyku kadar önemlidir. Şeker hastalarının uzun süre aç kalması baş ağrısını tetikler. Sağlıklı beslenerek kan şekerinizin hızlı yükselmesi veya düşmesine engel olursanız baş ağrısı riskiniz de o derece azalır.

Alkol kaçamakları da baş ağrısına neden olabilmektedir. Özellikle alkolün fazla alındığı gecelerin sabahında şiddetli baş ağrıları yaşanmaktadır. Eğer alkol dolasıyla çok sık baş ağrısı yaşıyorsanız, alkolü hayatınızdan çıkartmayın deneyin.

Bedeninize iyi davranın. Spor yaparak kendinizi yormanız önemlidir. Çünkü iyi dinlenme ihtiyacı ve kaliteli bir uyku için bedeninizin yorulması gerekmektedir. Nasıl ki akşama kadar oynayan çocuklar gece hiçbir şey demeden sızıp kalıyorsa, biz yetişkinlerde de aynı şeyler geçerlidir. Beden ne kadar fazla yorulursa uyku o kadar daha tatlı olur. Günlük spor egzersizleri baş ağrılarınız için iyi gelecektir.

About KadinlarMelektir

kadinlarmelektir.com yönetici editörü

ilgili konu

kaşıntıya ne iyi gelir

Kaşıntıya Ne İyi Gelir, Kaşıntı Nasıl Geçer?

Bilhassa nedeni bilinmeyen ve strese bağlı olarak ortaya çıkan kaşıntılar için; 1 tatlı kaşığı süpürge …

kansızlığa ne iyi gelir

Kansızlığa Ne İyi Gelir? Kansızlığa İyi Gelen Besinler

Tıp literatüründe “anemi” adı verilen kansızlık, kanda bulunan kırmızı hücrelerin azalmasıdır. Özellikle hamile kadınlarda ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir