Connect with us

Bilinmeyen Erken Gebelik Belirtileri

ANNE & BEBEK

Bilinmeyen Erken Gebelik Belirtileri

Herkes klasik gebelik belirtilerini bilir. Dönemi kaçırdın. Göğüsleriniz ihale eder. Ve sen her zaman yorulursun.

Ancak hamile kadınlar da bu ilk belirtilerin ötesinde bir dizi semptom yaşar. Mukus boşalımından tatma metaline, baş ağrılarından beklenmedik şekilde bekleyin.İşte kimsenin söylemediği garip erken gebelik belirtilerinin bir listesi.

1. Tuhaf şeyler sizden gelecektir.

sümük

Birçok kadın vajinal akıntıya maruz kalırken, genellikle gebelikle ilişkili değildir. Ancak çoğu hamile kadın ilk üç ayda ve gebelik boyunca yapışkan, beyaz veya soluk sarı mukus salgılar.

Artan hormonlar ve vajinal kan akımı boşalmaya neden olur. Serviks ve vajinal duvarlarınız yumuşadığında enfeksiyonları önlemek için hamilelik süresince artar. Koku almaya, yanmaya, kaşıntıya başlar, yeşilimsi sarıya dönüşür veya çok kalın veya sulu hale gelirse doktorunuza danışın. Enfeksiyonunuz olabilir.

2. Vücudunuz sıcağı artıracaktır.

kızaran kadın

Yumurtlamadan sonra sabah ilk uyandığınızda, vücut sıcaklığınız hafif yükselir. Bir sonraki döneme kadar bu şekilde kalır.

Ancak bazal vücut sıcaklığı olarak bilinen bu sıcaklık iki haftadan daha uzun süre kalırsa, hamile kalabilirsiniz.

3. Kafanız incinecektir, kramp hissedersiniz ve sürekli işemek isteyeceksiniz.

kramplı kişi

Hamilelik dönemindeki hormonal ve kan hacmi değişiklikleri baş ağrısına neden olabilir.

Bazı kadınlar ayrıca alt karın her iki yanında dönem benzeri kramplar yaşarlar. Ve çoğu kadın tuvalete ekstra geziler yapacak. Çünkü büyümekte olan rahmin mesaneye baskı yapar.

4. Oda dönüyor gibi hissedeceksiniz.

baş döndürücü bayan

Hamile kadınların ilk üç ayda çekingen hissetmeleri veya baş dönmesi hissetmeleri nadir değildir. Gebelik kan basıncının düşmesine ve kan damarlarının dilate edilmesine neden olur.

Ancak belirtilerinize dikkat edin. Şiddetli baş dönmesi, vajinal kanama ve şiddetli karın ağrısı ile birleştiğinde, döllenmiş yumurtanın rahim dışında implante edildiği ektopik bir gebelik belirtisi olabilir. Hayatı tehdit eden komplikasyonları önlemek için derhal bir doktora görünün.

5. Sadece gidemezsiniz.

banyo sorunları

Gaz geçirmek ya da iki numaralı gitmek istiyorsanız, şişmiş hissedebilirsiniz. Ama bu sadece olmuyor. Çünkü gebelik hormonal değişiklikler kabızlık yol açabilir.

Hamilelik sırasında sindirim sistemi yavaşlar. Bu, besleyicilere kan dolaşımınıza absorbe etmek ve küçük iltihapınıza ulaşmak için yeterli zaman kazandırır.

Gitmiyorsanız, diyetinize daha fazla lif ekleyin, bol miktarda sıvı tüketin ve düzenli olarak egzersiz yapın. İhtiyaç duyarsanız, hamilelikten korunmalı dışkı yumuşatıcısı ekleme konusunda doktorunuzla da görüşebilirsiniz.

6. Sahte bir süre geçirebilirsiniz.

yanlış dönem

Hamile kadınların yaklaşık yüzde 25 ila 30’u hafifçe kan verecek veya hamilelik döneminde erken fark edeceğini fark edecektir. Döllenmiş yumurta uterin astara bağlandığında hafif kanama olabilir. Buna implantasyon kanaması adı verilir. Gebe kaldıktan iki hafta sonra yaygındır.

Kanama, servikal tahriş, ektopik hamilelik veya tehdit altındaki bir düşük nedeniyle de olabilir. Hafif kanamalarınız ağırlaşırsa, ağır kramplar, sırt ağrısı veya bıçaklama ağrıları eşliğinde tıbbi yardıma özen gösterin.

7. Bazı dokuları alın, biraz çay içirin ve yatağa kıvrılın.

dokular ve çay

Gebelik bağışıklığını azaltır. Bu, öksürüğe, soğuk algınlığına ve gribe daha yatkın olduğunuz anlamına gelir. Hamile kadınların gebeliğin erken dönemlerinde soğuk veya gribe benzer belirtilerle karşılaşmaları nadir değildir.

Hamilelikten korunma seçenekleri hakkında doktorunuzla konuşun. Gebe kadınlar gribten kaynaklanan ağır hastalıklara karşı daha savunmasızdır. Bu, bebeğiniz için ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

8. Göğsünüz yanar.

mide ekşimesi olan kişi

Hamilelik sırasında hormonlar her şeyi değiştirir. Buna midenizle yemek borusu arasındaki valf de dahildir. Bu bölge gebelik sırasında mide asidinin özofagusa sızmasına ve mide ekşimesine neden olabilmesine neden olur.

Daha küçük, daha sık yemek yiyerek geri savaşın. Kızarmış toprakları da kesin. Gazlı içecekler, narenciye, meyve suları ve baharatlı yiyeceklerden kaçının.

9. Yukarıdasın, sonra düşmüşsün.

ağlayan kişi

Hamileyken hormonlar aniden değişir. Bu duygularınızı patlatabilir. Kendinizi alışılmadık derecede ağlamakta ve duygusal hissedeceksiniz. Ayrıca ruhsal değişimler yaşayabilirsiniz Bu, hamilelik erken döneminde çok yaygındır.

10. Metal tadacaksınız.

tat metali

Gebelik sırasında östrojen ve progesteron artışı birçok gebe kadının tadında değişikliğe neden olabilir.

Dysegusia adı verilen bir durum bazı gebe kadınların tadına bakıyor. Öğle yemeğinizle birlikte eski kuruşlarla dolaşıyormuş gibi hissedeceksiniz. Tuzlu mangal çayı ve şekersiz sakız çiğnemekle metalik lezzetten kurtulun. Ayrıca soğuk sıvıları içmeyi veya daha lezzetli yiyecekler yemeyi deneyin.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla ANNE & BEBEK

Yukarı