Connect with us

Burun Estetiği

Estetik Önerileri

Burun Estetiği

Burun estetiği meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesi bakımından önemlidir. Birçok kişi kaza veya diğer nedenlerle burun kırığı gibi görüntüler nedeniyle memnuniyetsiz olabilir. Bu yüzden değişiklik istiyorsanız başvurularınızı yapabilirsiniz. Bazı hallerde nefes almak zor olabildiğinden de estetik kaygı olmadan operasyon geçirilmesi mümkündür.

Burun Estetiğinde Şartlar Neler

18 yaşından küçüklerin burun kemiklerinde ve genel diğer iskelet sisteminde gelişim süreci tamamlanmadığından bu kişilerin estetik yaptırması yasal değildir. Bunun dışında burun estetiğinin hangi mevsimde yaptırılması gerektiği de merak edilen diğer bir konudur. Sızlama sorunuyla karşılaşmamak için soğuk veya sıcak hava yerine ılık havalarda estetik yaptırmak avantaj sağlayabilir.

Burun Estetiği Yöntemleri

Burun estetiği yöntemleri açık ve kapalı rinopilasti ile gerçekleşebilmektedir. Bu yöntemlerle deliklerin arasına bir kesi atılması ve de bunun kaldırılmasıyla iç bölümün görülmesi mümkün hale gelir. Açık burun operasyonunda genellikle iz kalma riski vardır. Tersine kapalı yönteme bakılırsa da iz kalma riski iç bölümde olduğundan görüntüde bir şey olmaz. Ancak kapalı ameliyatlar da açık olanlara göre daha zor şekilde yapılır. Burun estetiği operasyonu süresi de bu yöntem durumuna göre değişebilir. Yaygın görüş, işlemlerin ameliyatta tam sorunun çözülmesine kadar devam ettirilmesi yönündedir.

Ameliyat Sonrası Ne Olur

Burun estetiği ameliyatı sonrası süreç eskisi kadar sancılı değildir.  Yani silikon tampon uygulaması sanıldığı gibi acı vermez.  Kontrollerin tamamlanması sonrasında bir gün içerisinde genellikle taburcu olunmaktadır. Ancak zor bir ameliyat varsa bu süre daha da uzar. Şişliklerin oluşmaması için buz ve krem tedavisi yapılır. Silikon tamponların çıkarılması 3 güne kadar devam edebilir. Bu zaman sürecinde istirahat hali önemlidir. Burun delikleri ortasında yer alan dikişler de yaklaşık bir hafta içinde alınır ve pürüzsüz görünüm elde edilir.

  • İkinci hafta içinde burun artık çıplak kalır ve kan akması, kabuklanmalar iyileşmeye başlar.
  • Hastane talep durumuna göre de 3 ay sonra da tedavi biter.
Eski Tamponlar Acı Verir Mi?

Eski tamponlar acı vermekteydi ve bu nedenle malzemelerin namı da kötü şekilde kalmaktadır. Tıkanma, nefes almayı engelleme gibi durumlar nedeniyle artık yeni bir çözüm gerekmektedir. Bu nedenle de rahat nefes alınması için yeni silikon malzeme kullanımı başlamıştır. Bunlar buruna yapışmadığından epey avantajlı kullanım sağlamış ve eski acı veren durumlar da nispeten rahat olur.

 

 

Operasyonda Risk Var Mı?

Hasta hakkında ayrıntılı bir araştırma yapıldıktan sonra operasyon olacağı için risk varsa bunun hastaya bildirilmesi de zorunlu olmaktadır. Kanlanma, nefesi zorlaşan daralmalar, yapısal bozukluklar ve daha birçok durum yine risk faktörü içerisinde olabilmektedir. Az görülen bir durum olsa da burun ortasında yer alan delik oluşumu da bunlar arasındadır. Burun estetiği operasyonları öncesi ve sonrası süreçler hakkında komple bilgi almak fayda sağlar.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Estetik Önerileri

Yukarı