Connect with us

Bütün Cilt Gençleştirme Uygulamaları

GÜZELLİK

Bütün Cilt Gençleştirme Uygulamaları

Cilt Gençleştirme Uygulamaları Çeşitleri ve Genel Faydaları

 

Tamamen tıbbi ve hijyenik bir hastane ortamından Uzm. Dr. Hande Ulusal bilgilendiriyor. Günümüzde teknoloji desteği ile birlikte hızlı çözümler üreten cilt gençleştirme uygulamaları birçok farklı çeşide ayrılarak tüm ihtiyaç sahiplerinin taleplerini dinamik ve geçerli bir şekilde yerine getirmektedir. Hem çeşitli cilt hastalıklarına hem de yaşlılığa bağlı nedenlerle ortaya çıkan defektlerin kesin çözümünde bu uygulamalar başarılı bir şekilde tatbik edilmektedir. Çeşitler arasında mezoterapi başta gelmektedir. Ancak bununla birlikte çeşitli dolgular ve de botoks uygulamaları da cilt gençleştirme uygulamalarından faydalanmak isteyen kişilere ifa edilmektedir.

 

Yüz Mezoterapisi ve Faydaları

 

Henüz yeni bir kavram olan ve mezoterapi nedir sorusu ile birlikte hastaların sıklıkla sorduğu soruların başında gelen bu uygulama son derece pratik ve çözüm odaklı bir işlemdir. Yüze doğrudan enjekte edilmek suretiyle gerçekleştirilen mezoterapi tedavisi istanbul etkilerini diğer cilt gençleştirme türlerine oranla daha kısa sürede ve doğrudan göstermesiyle bilinmektedir. Hasta uygulama boyunca herhangi bir şey hissetmez. Bununla beraber yüz mezoterapisi hem erkeklere hem de kadın hastalara sıklıkla uygulanmaktadır. Bunun için hasta şikayetleri dinlenir ve cilt dokusu birtakım testlerden geçirilerek incelenir.

 

Zaman içerisinde parlaklığını yitirmiş ve donuk bir şekle bürünmüş tüm ciltlerde başarıyla uygulanmaktadır. Herhangi bir yaş sınırlaması yoktur ve cildini doğal mineraller ve proteinler vasıtasıyla çok daha zengin bir görünüme kavuşturmak isteyen herkes tarafından talep edilebilir. Aynı zamanda aktif olarak sigara tüketen tiryaki kişilerde önlem almak amacıyla bu uygulamalardan faydalanabilirler. Sigara içmenin yol açtığı birçok tahribatın giderilmesinde de etkin bir şekilde çözüm üreten mezoterapi uygulamaları hem cildin içine hem de altına zerk edilmektedir.

 

Güneşin zararlı olduğu bilimsel çevrelerce ispatlanmış olan UV ışınlarının yol açtığı zararların nihayete erdirilmesinde de etkin bir çözüm yolu sunmaktadır. Bu uygulama öncesi cildin temizlenmesi sağlanmaktadır. Küçük ve ince olan tıbbi iğneler ile birlikte işlem çok kısa bir sürede tamamlanır. Uygulama tamamlanır tamamlanmaz ciltteki bariz değişikler kendini göstermektedir. Seanslara bölünerek uygulanmaktadır. Cildin durumuna göre seans sayısı artış gösterebilir. Ek olarak mezoterapi fiyatları yenibosna dahilinde her bütçeye uygundur.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla GÜZELLİK

Yukarı