Connect with us

Çatlaklar nasıl giderilir?

Cilt Bakımı

Çatlaklar nasıl giderilir?

Sıkça görülen çatlaklardan kurtulmanın yolları nelerdir? Çatlaklar hayatımızın bir alanında olacak ancak onlarla mücadele ederek yok edebiliriz. Bu yazımızda sizlere 4 doğal  yöntem ile çatlakları nasıl yok edeceğinizi anlatacağız.

MUCİZEVİ MERHEM

Vücudunuzda beyaz çatlaklar var ise anlatacağımız bu yöntem çatlakları tamamen yok edecektir. 5 adet pancarın ve 5 adet şeftalinin kabuklarını ve havucun kalbini alın. Hepsini blenderdan geçirin ve çatlak olan bölgeye uygulayın.

AVOKADOLU KREMLER

Doğal kremler cildinizin kurumasını engeller. Önemli olan ise kremleri düzenli bir şekilde kullanmak. Bu sayede cildiniz her zaman yumuşacık kalır ve çatlaklar oluşmaz.

ALOE VERA VE AVOKADO KREMİ

Bu krem çok güçlü bir yenileyicidir. İhtiyacınız olan şeyler Yarım avokado bir aloe vera yaprağı  ve bir çay kaşığı zeytinyağı 3’ünü blenderda karıştırın. Macun kıvamına gelecek. Sorunlu bölgeye masaj yapar gibi macunu yedirin ve 20 dakika bekleyin.

YULAF, TATLI BADEM YAĞI VE ALOE VERA KARIŞIMI

Yarım avokado bir aloe vera yaprağı  ve bir çay kaşığı zeytinyağını tatlı badem yapı ile karıştırın. Ayrıca elinizle de hızlı bir biçimde karıştırabilirsiniz. Uyguladığınız bölgeyi ılık su ile durulayın.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Cilt Bakımı

Yukarı