Home / Cilt Bakımı / Cilde İyi Gelen Besinler

Cilde İyi Gelen Besinler

Cilt bakımı konusunda doğru adımlar atmak isteyen okuyucularımız için cilde iyi gelen besinler ile ilgili bir liste sunacağız. Beslenme konusunun cilt bakımı konusunda ne denli büyük önem arz ettiğinin farkında mısınız? Cildimizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri besinlerden alırız. Dolayısı ile beslenme alışkanlıklarımız da cilt sağlığını etkiler.

Tıpkı çok yağlı tükettiğimiz zaman cildimizde meydana gelen sivilceler gibi açıklanabilir bu durum. Dermatoloji uzmanlarının bu anlamda önerdiklerini sizler için elimizden geldiğince derleme yoluna gittik.

Su

Önceliğimiz her zaman su. Cildimizdeki pH dengesini korumak için suya ihtiyacımız var. Vücudumuzun genelinin de aynı şekilde suya çok fazla ihtiyacı var ve olmazsa olmazlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz.

Somon

Her anlamda insan vücuduna faydalı deniz ürünleri içerisinde somon net bir şekilde gösterilebilir. Somon içerisinde yer alan astaxanthin, cilt elastikiyeti üzerinde çok etkilidir. Bu neden dolayısı ile tüketilmesi çok çok önemlidir.

Ispanak

A vitamini takviyesi olarak her anlamda tüketilmesi gereken besin türlerinden birisi olarak nitelendirilebilir. Cildimiz a vitamini ihtiyacını ortaya çıkarır ve ıspanak bu anlamda en ideal besinlerden birisi olarak dikkat çeker.

Bitter Çikolata

Birçok kişi bilmez ancak damarlarımız için son derece faydalı besinlerden birisidir. Mutluluk hormonu salgılamasını bir kenara bırakalım. Bitter, atar damarlarda genişlemeye neden olur ve kan akışı ciddi anlamda hızlanır. Bu sayede cilt yenilemesi de çok hızlı hale gelir.

Yeşil Çay

En doğal antioksidan takviyesi olarak niteleyebiliriz. Sindirim sistemi ve bağışıklık sistemi için faydalı olduğu kadar cilt için de bir o kadar faydalıdır. Uzmanlar da günlük olarak tüketilmesi noktasında sürekli olarak bilgiler sunar. Dolayısı ile normal çaydan ziyade daha çok yeşilçay tüketimi sağlayın.

Ceviz, Fındık, Badem

Günlük yaşantınızda öncelikli olarak dinamizm kazanmanıza yardımcı olan besinlerden birisidir. UV ışınlarına karşı ise cildinizin savunma durumuna geçmesi yönünde en etkin besin gruplarıdır. Dolayısı ile evlerde mutlak surette bulunması gerektiğini söyleyelim.

 

About Çağkan Sezgin

Editörümüz, yıllardan beri kadın ile alakalı tüm platformlarda yazarlık yapmıştır. Jinekolojik hastalıklar, kişisel bakım ve moda konusunda yıllardır yaptığı araştırmalar sayesinde sitemize kazandırılmıştır. Artık www.kadinlaremektir.com sitesinde bilgilerini sizler ile paylaşmaktadır.

ilgili konu

En İyi Güneş Kremleri

Yaz Ayları için En İyi Güneş Kremleri

Yaz aylarında cildine iyi şekilde bakım yapmak isteyenler için en iyi güneş kremleri ile alakalı …

Ev Yapımı Cilt Bakım Kremi Tarifi

Ev Yapımı Cilt Bakım Kremi Tarifi

Merak eden ve üzerine araştırmalar yapan kadın okuyucularımız için ev yapımı cilt bakım kremi tarifi …

One comment

  1. cilde iyi gelen besinler için vermiş olduğunuz önerileri dikkate alarak bu besinleri daha fazla tüketeceğim tşkler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir