Connect with us

Cilt Bakımı Hakkında Püf Noktalar

GÜZELLİK

Cilt Bakımı Hakkında Püf Noktalar

Herkes bembeyaz ve pürüzsüz bir cilt ister ancak buna ulaşmak o kadar kolay değil.  Cilt Beyazlatma işlemi oldukça sorumluluk ve disiplin gerektiren bir işlemdir.  Pek çok nedenden kaynaklı olarak ortaya çıkan ten üzerindeki renk farklılıkları her aynaya baktığımızda canımızı sıkmaktadır.  Cilt Beyazlatma teknikleri bölge bölge oluşan pigment farklılıklarının ortadan kalkmasını, farklı görünen pigmentlerinde diğerleri ile aynı renge dönmesini sağlar. Bu işlemler sonucunda farklılaşmış pigmentlerin rengi açılacak, tenimiz parlak ve canlı bir görünüme bürünecektir. Bu amaca ulaşmak adına gerek yapılan maskeler gerekse doğal karışımları düzenli ve doğru bir şekilde kullanmamız yetecektir.

Kırışıklık Problemi Çözümleri

Din, dil ırk ve hatta cinsiyet fark etmeksizin herkesin yüzünde eninde sonunda kırışıklıklar baş gösterecektir. Yaşlanma, hızlı kilo alıp verme, fazlaca güneş ışınına maruz kalmak, alkol kullanmak, sigara kullanmak, stres bozuklukları ve mimikler kırışıklık problemi ile karşılaşmamızı sağlayan en önemli faktörlerdir. Bu noktada çeşitli kürler yardımı ile cildinizi genleştirebilir ve bu kırışıklıkları zamanla azaltabilirsiniz. Güzel görünmek herkesin hakkıdır bu nokta da sadece cildinize en uygun karışımı seçmeniz sizin için yeterli olacaktır. Bu arada belirtmekte fayda var ki C vitamini de kırışıkların ortaya çıkmasını engeller. Bu sebepten bol bol portakal ve türevi meyveler tüketebilirsiniz.

Ayak Bakımı Önerileri

En çok kullandığımız uzuvlarımız belki de ayaklarımızdır zira tüm ihtiyaçlarımız için mutlaka yürümek zorundayız. Bu nedenle ayak bakımı oldukça titiz bir şekilde yapılmalı. Öncelikle ayaklar her gün  ılık su  ve sabunla yıkanmalı akabindeyse kan dolaşım hızını arttırmak adına nispeten daha soğuk bir su kullanılabilir. Bu sayede hem ayaklarınızı yumuşatır hem de kan dolaşımını hızlandırarak ayaklarınıza canlılık katabilirsiniz. Yıkama sonrasında ayaklarınızı kurularken parmak aralarını iyice kurulamaya özen gösterin çünkü ıslak veya nemli bıraktığınız bölgelerde mantar oluşabilir; mantarlar sıcak ve nemli bölgeleri sevmektedirler. Bu konuya hassasiyet gösterdiğiniz sürece gün boyu ayak ağrılarını ve yalarını çekmek zorunda kalmayacağınıza emin olabilirsiniz. Aksi halde pek çok işiniz aksayabilir ve ilaç kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla GÜZELLİK

Yukarı