Connect with us

Cinsel İsteksizlik Neden Olur

Cinsellik

Cinsel İsteksizlik Neden Olur

Cinsel isteksizlik karı koca arasında oluşabileceği gibi genel olarak karşı tarafa karşı cinsel isteksizlik de duyulabilir.

Evliliklerde zaman geçtikçe çiftler birbirlerine karşı cinsel isteksizlik duyabilir. Bunun sebepleri stresli bir şehir hayatı, geçim sıkıntısı, gelecek kaygısı, işsizlik, ailesel sıkıntılardan kaynaklanabilir.  Yapılan araştırmalar gün geçtikçe bu problemin daha da arttığını göstermektedir.

İlişkilerde tutku faktörü özellikle uzun yıl süren evliliklerde önemini bir kere daha göstermektedir. İlişkilerde çiftler bir partnerdir. Eş eşine karşı isteksizlik duyarsa problemler başlamaktadır. Eğer çiftler birbirlerine karşı isteksizlik duyuyorsa sorun evlilikte çok olmamaktadır. Fakat eşin biri isteksiz diğeri hala istekliyse tartışmalar, aldatmalar hatta boşanmalar olmaktadır.

Cinsel isteksizlikte yaşın ve hareketsizliğin önemi olduğu gibi alkol, sigara ve yanlış beslenme, fazla kilo da önemli bir faktördür. Genç yaşlarda ki cinsel isteksizlikse daha çok doğuştan gelen bir problemi göstermektedir.

İlerleyen yaşınıza rağmen sporla vücudunuzu dinç tutabilirsiniz. Testestoren sporla kendini yenilemektedir.  Eşinize karşı bir hayat arkadaşı gibi değil daha çok bir partner gibi davranabilmelisiniz. Seksi hayatınızda bir zorunluluk gibi bir rutin iş gibi görmemelisiniz. Zaman zaman cinsel hayatınızı değişik ortamlarda değişik şehirlerde eşinizle birlikte yaşamalısınız. Kendinizi canlandırmak için eşinizle birlikte erotik filmler de izlemek ilişkinize katkı sağlayabilir.

Eğer cinsellik sorunlarınız sizi tedirgin ediyorsa bir üroloğa görünmelisiniz. Cinsellik problemleriniz için bir çok ilaç vardır. Ve bunlar uzun vadede sorunlarınızı düzeltebilir. Unutulmamalıdır ki vücutta her şey hormonlarla dengeli bir biçimdedir. Eğer bir sorun bu hormanlarınızın üretimini etkiliyorsa bu kesin bir hastalık olarak size geri dönmektedir. Sorun kaynağını belki ürologda beklide psikolojik destek alarak çözümleyebilirsiniz.

 

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Cinsellik

Yukarı