Connect with us

Çok Konuşulan Ünlülerin Bakım Sırları

Genel

Çok Konuşulan Ünlülerin Bakım Sırları

 

 

İşte o çok sevdiğiniz ünlü isimlerin güzellik ve bakım sırlarını sizler için araştırdık bakalım neler yapıyorlarmış.

 

1-Serenay Sarıkaya

Oyunculuğu ve güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakan Serenay Sarıkaya’nın sırrı bakımda saklı.

 

“Küçüklüğümden beri cildime çok iyi bakarım, annem bana öyle bir alışkanlık kazandırdı. 15 yaşımdan beri tonikle, peeling ile cildimi temizlerim. Yoğun dönemlerimde ayda bir cilt bakımına giderim. Sağlıklı beslenen biriyim. Suyumu çok güzel tüketirim, gerçekten güzel şeyler yerim. Bunun cildime yansıdığını düşünüyorum.”

 

 

2-Nebahat Çehre

Bu yaşa bu güzellik fazla dedirten ünlülerimizden ve sadece doğru beslenme,cildini her daim temiz tutup kötü alışkanlıklarından uzak durarak bunu başarıyor !

 

 

“Modada ve makyajda trendleri takip ederken saç ve cilt tonlarını göz ardı etme. Yüzünü mazeretin ne olursa olsun temizlemeden yatma. Kendin için hep iyi olanı iste. Çağır ki gelsin. Ekmek ve benzeri hamur işini sabah öğünü dışında hiç kullanma. İçki içiyorsan günde sadece bir kadeh iç. Sigara hiç kullanma.Kırmızı et yerine balık tercih et. Acıkınca bol salata tüket. Kendini sev, seni sevenlerle ve sevdiklerinle zaman geçir.“

 

 

3-Fahriye Evcen

Son dönemin en çok aranan isimlerinden olan Fahriye Evcen ! Oda sık sık söylediğimiz gibi su içmenin önemine değinmeden geçmeyenlerden.

 

 

“Güzel ve bebek gibi bir cildin doğuştan bir şans olduğunu veya ulaşmak için çok çaba sarf edilmesi gerektiğini düşünülebilirsiniz, ama aslında yapacağınız ufak şeyler büyük fark yaratıyor. Örneğin bence mutluluk cildi güzelleştiriyor. Sizi mutlu eden şeyleri daha çok yaparsanız, daha çok içten gülerseniz bunun cildinize de yansıdığına inanıyorum. Güzel bir cilt için bol bol su içmek de önemli.”

 

 

 

4- Özge Ulusoy

Şüphesiz en güzel mankenlerimizden.Güzelliği ile herkesi büyüleyen mankenimizin işte bakım sırları !

 

“Evde uyguladığım özel maskelerim yok. Kuaförüm saçlarıma düzenli bakım yapıyor. Bir de ayda bir defa cildimi temizletiyorum. Kolajen ve oksijen bakımı yaptırıyorum. Makyajımı temizlemeden yatmıyorum. Mutlaka tonik kullanıyorum, düzenli olarak cildimi nemlendiriyorum. Kış aylarında nemlendirici ve serumu daha yoğun kullanıyorum. Yaz aylarında serumu hafifletiyorum.”

 

5- Çağla Şikel

Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren Çağla Şikel spor ve beslenmenin üzerinde duruyor !

 

 

“Genelde dermatolojik ürünler kullanıyorum. Sorunsuz bir cildim olsa da düzenli bakım yapmayı ve cildimle ilgilenmeyi severim. Sabah ilk iş temizleme jelleri ile yıkar, sonra tonikle silip temizlerim. C vitamini serumumu ve nemlendirici kremimi sürerim. 2 ayrı göz kremi kullanırım; göz altlarıma ayrı, göz kapaklarıma ayrı… Ayrıca ayda bir cilt bakımı yaptırırım. Gerçi kremler bana sadece kısa süreliğine izleri yumuşatıyor gibi geliyor. Spor yaparak, düzenli beslenerek, bol su içerek hem bedenin hem de ruh güzelliğinin daha çok güzelleştiğini, içsel beslemenin daha uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum.”

 

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Genel

Yukarı