Connect with us

Çörek Otu ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?

çörek otu ile zayıflama kürü

Diyet

Çörek Otu ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?

Çörek otu, sağlığa faydaları ile bilinen harika bir baharat türüdür. Zayıflamak isteyen kişilerin de sıklıkla tükettiği çörek otu, aynı zamanda bağışıklık sisteminizi de güçlendirir. Bunların yanı sıra, uzmanlar tarafından meme kanserini önleyici bir etkisinin olduğu ve özellikle bayanların çörek otu tüketmeleri gerektiği açıklanmıştır. Mide sağlığınızı düzene sokan ve metabolizmayı hızlandıran çörek otunu, diyet yaparken de tüketmeniz mümkündür. Peki, çörek otu ile zayıflama kürü nasıl yapılır?

Çörek Otu ile Zayıflama Kürü

Çörek otu ile zayıflamak için; yemeklerden yarım saat önce (her öğünde), 1 tatlı kaşığı tüketmeniz önerilmektedir. Yani sabah, öğle ve akşam olmak üzere her öğün öncesinde 3 kez tüketebilirsiniz. Fakat çörek otu tüketiminde dikkat edilmesi gereken bir detay bulunmaktadır; öncelikle baharatı güzelce ezmelisiniz. Bu sayede çörek otunun içerdiği yararlı maddeler ortaya çıkar ve vücudunuza daha iyi etki eder. Aktarlarda toz halinde satılan çörek otu tavsiye edilmez. Bu nedenle çörek otunu bizzat kendiniz ezmelisiniz. Bunun nedeni ise; baharat içindeki yararlı maddelerin uçucu özellikte olması ve toz halde (açık) satılan çörek otunun tam olarak etkisini gösterememesidir.

Evinizde öğütme makinesi bulunuyorsa taze olarak ezebilir ve düzenli olarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Şayet çörek otunu ezmekte zorlanıyorsanız, çörek otu yağı da kullanabilirsiniz. Çörek otu yağı, her öğün öncesinde ½ çay kaşığı tüketilmelidir. Zayıflamak adına etkili olarak tokluk hissi uyandıran çörek otu, bu özelliği nedeniyle az yemek yemenizi sağlamaktadır.

Continue Reading
Advertisement
1 Comment

1 Comment

  1. Pamuk

    28 Mart 2018 at 14:09

    1 haftadır çörek otu zayıflama kürü uyguluyorum sanırım etkilerini görmeye başladım bakalım en az 3 ay devam edeceğim

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Diyet

Yukarı