Connect with us

Çörek Otu Yağı ve Yoğurt Karışımı ile Nasıl Zayıflanır?

çörek otu yağı ve yoğurt karışımı

Diyet

Çörek Otu Yağı ve Yoğurt Karışımı ile Nasıl Zayıflanır?

Çörek otu yağı, sağlığa olan faydalarının yanı sıra, zayıflamak isteyen kişiler tarafından da kullanılmaktadır. Çörek otu yağı ve yoğurt karışımı; kahvaltıdan, öğle ve akşam yemeklerinden önce tüketilebilir. Dikkat etmeniz gereken husus ise, gün içerisinde 2 veya 3 kase yoğurt tüketmeniz gerektiğidir. Çörek otu, genellikle aşırı kilolu kişilere etki eder ve iştahlarını azaltarak sağlıklı bir şekilde zayıflamalarına yardımcı olur. Yemeklerden önce kullanılan çörek otu, doygunluk hissi yaratır ve bu sayede az miktarda besin tüketilmesini sağlar.

Çörek Otu Yağı ve Yoğurt Karışımı ile Zayıflama

Çörek otunun içerdiği proteinler, sindirimin daha kolay olmasına yarar. Aç karnına alındığı zaman mide asidi ile temas edebilmesi için, kesinlikle yoğurt veya süt ile tüketilmelidir. Çörek otu yağı yerine bitki olarak tüketecekseniz, havanda ezerek kullanmanızı öneririz. Ezilmiş çörek otunu yoğurt ile karıştırıp yediğinizde iştahınız kapanır ve yemek yeme isteği ortadan kalkar.

Bilhassa metabolizmayı hızlandıran çörek otu yağı, bu özelliği sayesinde kilo vermenize yardımcı olur. Ancak çörek otunu bitki olarak alacaksanız, yutmadan evvel kesinlikle ezmelisiniz. Aktarlarda çekilmiş çörek otu bulmanız mümkündür, fakat bekletildiği zaman bazı faydalı etkilerini yitirebilmektedir. Çörek otu yağı ve yoğurt karışımının faydalı olması için her iki ürünün de taze olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca çörek otunu öğüterek tüketmek daha iyi fayda sağlar. 1 çay kaşığı kadar çörek otunu, doğal sütten üretilmiş, yağsız, 1 fincan yoğurt içine karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Diyet

Yukarı