Connect with us

Dış Gebelik Nedir? Riskleri Nelerdir?

Dış Gebelik

Gebelik

Dış Gebelik Nedir? Riskleri Nelerdir?

Kadınlarda son dönemde sıklık ile gördüğümüz problemlerden birisi olan dış gebelik ile alakalı olarak fikirleri sizlere sunmak istiyoruz. Türkiye’de ki kadınların çok önemli bir kısmında görülen başlıca gebelik sorunları içerisinde net şekilde gösterebiliriz sanırım. Ancak birçok kadının bununla ilgili net olarak bir bilgisi yok.

Elimizden geldiğince uzman fikirleri ile alakalı olarak sizleri bu anlamda bilgilendirmek ve tanımanızı sağlamak amacındayız. Dolayısı ile aşağıdaki videoları da izleyerek hızlı şekilde fikir edinebilirsiniz.

Dış Gebelik Nedir?

Dış gebelik, ilişki sonrasında döllenme işlemine maruz kalan yumurtanın döl yatağı dışında oluşmaya başlaması ve burada gelişmesidir.

Genel itibari ile açıklama sizlere biraz tıbbi gelebilir. Ancak döl yatağı, gebelik sürecinin normal olarak ilerlemesi için en önemli alandır. Dış gebeliğin riskleri birçok farklı şekilde kendisini gösterir ki bunları da sizlere uzman önerilerini ön planda tutarak elimizden geldiğince sizlere sunuyoruz.

“Ektopik Gebelik” veya “Ekstra Uterin Gebelik” isimleri ile anılan bir hastalıktır. Risk faktörlerini de tanıyarak buna göre hareket etmeniz ayrıca önem arz eden seçeneklerden birisidir.

Dış Gebelik Riskleri Nelerdir?

Dış gebelik riskleri ile alakalı olarak da kadınların özellikle bilgi sahibi olması gerekir. Aslında çok ciddi tehlikeleri yoktur. Ancak birçok kadının fizyolojik özellikleri gereği de yine önem arz eder. Dolayısı ile farkları ve riskleri doğru tanımak ve buna göre önlem almak çok çok önemlidir. Risklerinden bazılarını daha yakından tanımak için sizlere bu anlamda birkaç aşamayı anlatmak istiyoruz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Gebelik

Yukarı