Connect with us

Doğru Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Moda

Doğru Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Ayaklarınızın rahat etmesi son derece önemli dışarıda ya da iş yerinde doğru ayakkabı tercihi yapmazsanız kesinlikle bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca sağlık açısında da doğru ayakkabı seçimi son derece önemlidir.

YÜRÜYÜŞ AYAKKABISI SEÇİMİ

Yürüyüş ayakkabısı olabildiğince hafif olmalı uzun süre durmadan yürüyeceğiniz için ayağınızda sanki ayakkabı yokmuş hissi vermeli, tabanları yumuşak olmalı ve ayağınızın altını uzun yol yürüyüşlerinde tahriş etmemeli.

TOPLUKLU AYAKKABI SEÇİMİ

Topluklu ayakkabılar kadınlar için vazgeçilmez, her kadın aslında Topluklu ayakkabının ayaklara zararlı olduğunu bilir. Topuklu ayakkabı seçimi yaparken en azından kaliteden ödün vermeyin ve bilindik markalara yönelin.

AEROBİK AYAKKABISI

Aerobik ayakkabıların ana amaç yorgunluğu önlemek ve baskıyı azaltmaktır. Diğer pek çok özellikleri ise spor ayakkabıları ile benzerdir.

TENİS AYAKKABISI

Tenis ayakkabısı için ilk kural olabildiğince esnek olmasıdır. Sürekli olarak hareket halinde olan ayakların hızını kesmemek adına esnek olması idealdir.

Ayakkabı tercihi yaparken kesinlikle kaliteden ödün vermeyin. Bilinmedik markaları almak yerine biraz daha fazla ücret ödeyerek ayak sağlığınızı garanti altına alabilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Moda

Yukarı