Connect with us

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Nasıl Yapılır ?

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj her kadın için vazgeçilemez bir tutkudur. Kimi abartıyı sever kimi sadelikten yanadır. Durum ne olursa olsun her kamyaj türünün kendine göre bir tekniği vardır. Sıralamasından işlemi uygurlaken kullanılan aracın kalitesine kadar her şey makyaj kalitesini etkiler. Doğru makyaj yapabilmek için bir takım uygulamaları sırası ile gerçekleştirmemiz gerekir. Bugünkü yazımızda bu uygulamaları inceleyeceğiz

Makyaj Bazı

Makyaja başlamadan önce mutlaka bir makyaj bazı ile cilt nemlendirilmelidir. Eğer makyaj bazınız yoksa yağsız kremler de bu amaç için kullanılabilir. Nemlenmemiş bir cilde uygulanacak fondöten pul pul dökülecek ve eşit dağılmayacaktır.

Fondöten

Fondötenin cilt rengi ile uyumlu olması birinci kuraldır. Cilt renginizden çok açık ya da çok koyu bir fondöten kullanmanız vücudunuzun diğer bölgelerine göre daha farklı görünmenize yol açar. Çok solgun ya da çok esmer görünmek istemiyorsanız buna dikkat etmelisiniz. Fondöten bir sünger ya da fırça aracılığıyla eşit miktarda yüze dağıtılmalı ve aşırı kullanımdan kaçınılmalıdır.

Pudra

Kullandığınız pudranın cilt üzerinde sivilce oluşumu yapmaması için kalite açısından iyi tercih edilmesi gerekir. Daha sonraki aşama yine ten renginize uyumlu bir pudra seçmektir. Fondöteniniz üzerinde sürecek olduğunuz bir trasnparan pudra cildinizi porselen bir yapıya kavuşmasına hem de makyajınızın daha kalıcı olmasına yardımcı olur.

Far

Makyaj yapımın 4. Aşaması far sürmektir. Tabii ki istenildiği takdirde bu aşamaların sıralaması değişebilir ancak bu şekilde makyaj yapma alışkanlığı kazanırsanız yüzünüzdeki absürt bölgeleri daha net biçimde görebilir ve düzeltme imkanınızı arttırabiliriniz.

Far uygularken bir fırçadan yardım alabilirsiniz. Göz kapağınızın en üst tarafına en açık ton, alt tarafına bir ton açığı, göz kapağının ortasına ilgili bir renk ve göz kapağının kenarına da ilgili koyu bir renk sürerek dumanlı bir göz makyajı elde edebilirsiniz.

Rimel

Rimel uygulaması yaparken kirpiklerinizin iyice kurumuş olduğundan emin olun. Çünkü gözünüzü açtığınızda göz kapaklarınıza bulaşabilir ve farınız bozulabilir. Kirpiklerinizi daha dolgun gösterecek bir rimel ile kirpik kıvırma aleti bir arada kullanıldığında oldukça etkileyici sonuçlar ortaya çıkarabiliriniz.

Ruj

Son olarak tüm makyajınıza uygun bir tonda seçeceğiniz ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Dudaklarınızı daha dolgun göstermek için önce dudak kalemi ardından parlatıcı uygulayabilirsiniz. Dudak kalemi dudaklarınızı daha dolgun gösterirken dudak parlatıcısı parlamasını sağlar.

Continue Reading
Advertisement
1 Comment

1 Comment

  1. KadinlarMelektir

    20 Şubat 2018 at 15:51

    makyaj yaptıkça insan tecrübelenir ve fazla abartıya kaçmamak canlı renklerle az makyaj herzaman daha iyi sonuç verir

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Nasıl Yapılır ?

Yukarı