Connect with us

Doğum Sonrası Ağrılar Nasıl Geçirilir

ANNE & BEBEK

Doğum Sonrası Ağrılar Nasıl Geçirilir

Bir bebeğiniz olsa bile, sonradan geçen bebeklerin neler hissettiğini fark etmeyebilirsiniz, çünkü genellikle ilk bebeğinizden sonra veya ikinci bebeğinizden sonra onları hissetmezsiniz. Çoğu kadın üçüncü bir bebekten sonra onları hissetmeye başlar. Bunlar iyi bir şeydir çünkü uterusun yapması gereken şeyi yapıyor demektir. Hamileliğiniz çok küçük olmadığında ve gebeliğinizin sonuna geldiğinizde bebeğinizi tutacak kadar büyük olduğu açıktır! Bebeğiniz doğduktan sonra, uterusunuz sıkılaşmalı ve gebelik öncesi boyuna geri çekilmelidir. Genellikle doğumdan yaklaşık altı hafta sonra tamamen olur, ancak bunun çoğu doğum sonrası hemen gerçekleşir. Bu, bebeğinizi doğurduktan sonraki ilk birkaç gün içinde çok fazla kasılma eylemi anlamına gelir ve bu gerçekleştiğinde oldukça rahatsız edici olabilir!

Genel inanç, afterpains’in sonraki bebeklerin hepsinde daha kötü olmasıdır. 7 bebeğim oldu ve mutlaka her biriyle daha da kötüye gittiğini söylemiyorum – ama kesinlikle ilk bebeğimin başına göre çok daha kötüydü çünkü gerçekten bir bebeğim yoktu. İkinci bebeğimden sonra hafifçe tuttum. Ancak üçüncü bebeğimden sonra çok daha zorlandılar ve o zamandan beri her bebekte gerçekten çok zorlar.

Afterpains’in bana ve birçok mamaya karşı neden bu kadar rahatsız edici olduğunun nedeni sanırım, kendilerini kasıtlı hissetmedikleri için (onlar olmasa bile) Siz doğum gününüzde olduğunuzda ve acele hissettiğinizde, kasılmalar biliyorsunuz orada bir amaç var. Bunun bir sebebinin olduğunu biliyorsun, çünkü bebeğinizi size getirmek için çalışıyor. Ancak bebeğinizin gelmesinden sonra “Heves yaptım, neden hala acıyor” diye düşündüğünüz için çok haksız geliyor. Gerçekten mantıklı bir şekilde baktığımızda, gerdanlıklar için bir amaç var. Uterusun normal boyutuna geri dönmesine yardımcı oluyorlar, böylece sağlıklı oluyorsunuz ve böylece kanamanız minimum olacak. Sonunda tutmak için hala mutlu bir sevimli bebek alamadım. Elbette hala bebeğiniz var, ancak bu ağrı için ödül alıyormuşsunuz gibi hissetmiyormuşunuz gibi değil.?

Son birkaç aydır doğumda yardım ettim ve bu noktada epeyce güzel doğum izlemeye ayrıcalıklı oldum. Gördüğüm kadarıyla, o zaman anneler, afterpains için ilaç kullanmayı seçiyorlar. Tylenol veya ibuprofen tipik seçimlerdir ve bu tamamen güvenlidir. Doktorunuza veya ebenizle konuşın ve onlara önerilen dozların ne olduğunu öğrenin, böylece bir ilaç almak isterseniz elinizin altında olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu postayı yapmam için karar vermemin sebeplerinden biri, doğum sonrası dönemde ilaç almayı istemiyorum. Gerçekten çok acı çektiğim kadar korkunç olsaydı, onları alırım ve eğer acil bir sezaryene ihtiyaç duyuyorsam kesinlikle ağrı kesici ilaçları kullanırım. Ağrı sadece bebeğimle bağ kurabilme konusunda bana müdahale ediyormuş gibi hissettim, kesinlikle daha güçlü bir şey alacağım. Ancak şimdiye kadar doğal olarak işleri halledebildim ve paylaşacağımı düşündüm.

Doğum Ağrısı Tentürü

Sadie ile postpartum benim için çok iyi çalışan bir şey, özellikle afterpains için yapılmış bir bitki tentürüydü (yukarıdaki videoyu izle – size tentürü göstereyim). Denedim olmasaydı Afterease önce WishGarden Otlar ve şimdi ben vardı isterdim! Bundan sonra tekrar doğum yapmaya başladıktan sonra dönem krampları için muhtemelen çok iyi işe yarayacağını düşünüyorum, bu yüzden postpartum zamandan sonra bile bunun için saklanabiliyor.

Afterease, Yarrow, Motherwort, Black Haw kabuğu ve Crampbark formülünde, tüm geleneksel, güvenilir otlara sahiptir.

Analıkoyuyla ilgili bir not var: benim ebe aslında avuç içi tentürü taşıyor (ki bu çok lezzetliyor). O taşır çünkü doğumdan ve doğumdan sonra sallanmaya eğilimliysen, sakinleştirmede gerçekten etkili olur. Doğum öncesi ve doğum sonrası sarsıntı özellikle yaşadığınız hormonal acele nedeniyle doğal bir doğumda normaldir. Aslında bir adrenalin acele ediyorsunuz ve bebeğinizi dışarı çıkarmaya hazırlanırken titremeye neden olabilir. Bedeniniz (uterusun üstü) bebeği aşağıya almaya hazır olduğunda, vücudunuz bebeğiniz için son açılma işlemini tamamladığınızda adrenalin dışarı atmaya başlar. Bebeğinizi tuttuğunuzda bazı kadınlar doğum sonrası ürtmeye başlarlar ve hormonlar acele ediyor.

Diğer otlar – Black Haw kabuğu, Yarrow ve Crampbark, kramplara yardımcı olmak için geleneksel olarak kullanışlı otlardı. Afterease’in gerçekten çok iyi çalıştığını görünce şaşırdım – bu yüzden bitkisel bir şey kullanmaya açık iseniz, bu iyi bir seçimdir.

Gerçekten bir afterpain hissettim en kısa sürede ben sadece bir damla dolusu tam alacağını hissettim. Uyarı: korkunç bir tadınız , ama değdi. Bu yüzden hazırım!

Bebeğin Ağırlığı ve Isısı

Bana bebeklerimin tamamıyla yardım ettiği bir diğer şey, daha aşağı karnımın üstünde ağırlık taşıyor. Hemşirelik yaparken bazen bir afterpain başlayacaktır (bu normaldir – hemşirelik bir daralmayı tetikler, bu nedenle bebek bebeğinizin iyileşmesine yardımcı olur). Durum buysa, bunu bebeğinizle yapamazsınız. Ancak, hemşirelik oturumları arasında sıkışma yaşıyorsanız, yapabilirsiniz.

Uyuyan bebeğinizi sana uydurmak yerine, bebeğinizi karnınızın üzerinden geçirin. Onları hala rahimdeymiş gibi konumlandırın, sadece dışarıda (kafa yukarı olabilir!). Bebeğinizin uterusunun üzerine koyduğu ağırlığa sahip olmak yardımcı olabilir – acıyı atmaz, ancak rahatlatıcıdır. C-kesitiniz varsa bebeğiniz kesi üzerindeydi muhtemelen bu yöntemden kaçınırsınız.

Pirinç çorap gibi bir şey de kullanabilirsiniz, özellikle pirinç çorabını ısıtırsanız. Bunu daha ayrıntılı olarak incelemedim, ancak Çin tıbbında söylediklerinden biri doğumdan sonra iyileşmek için sıcaklığı kullanmaktır. Bu benim için ilginç çünkü bazen anneleri postpartum dipleri için soğuk pedler halinde veriyoruz. Bunu hiç sevmedim, bu da ilginç bulduğum neden olabilir ? , bebeğin ağırlığına sahipsin ve bebeğiniz güzel ve ılık – bu eylemin gerçekleştiği uterusun hemen üzerindeki sıcaklık. faydalı.

Solunum

Gerçekten yardımcı olabilecek bir diğer şey doğum nefesinizdir. Nefes alma ve kendinize acele etme, kendi MamaBaby Birthing sınıflarındaki kasılmalar yoluyla çalışmanıza yardımcı olmak için ne yaptığınız hakkında çok şey konuştum ve bu tekniklerden bazıları afterpains için gerçekten iyi çalışıyor. Bu “haksız” hissi geri getiriyor – neden doğumdan sonra doğum solunumu kullanmanız gerekir? Ama yararlıdır?

Kalçalarınızı biraz hafifçe sarmalamak ya da kalçalarınızı salmak bile yardımcı olabilir. Doğum gününüzde çok fazla spiral yaparsınız – birçok doğum yapan kadın için içgüdüseltir ve bebeğinizi bir bebeğin yanına taşımaya yardımcı olur. Aynı zamanda vücudunuzdaki enerji ile çalışmanın yolunu da verir, çünkü kasılmalar size büyük miktarda enerji getirir. Afterpains’in daha küçük enerji seviyeleri ile çalışmak için aynı şeyi yapabilirsiniz (hatırlarsanız, hala önemli işler yapıyorsunuzdur).

Sık sık yapacağım şeylerden biri bacaklarımı düzeltip onları çizmekti. Orada otururken acıyla kıvranıp felç olmak yerine, o enerjiyle bir şeyler yapıyor, çünkü gerçekten güçlü olabilirler. Bu enerjiyle bir şeyler yapmak yardımcı olabilir.

Göbeğinde Baskı

Bazı kadınlar, devrilmenin ve karnında olması faydalı buluyor. Sütunuz içeri girdiyse bazen zor olabilir, çünkü göğüslerinize ihale edilebilir çok fazla baskı uyguluyor. Ve eğer kan kaybediyorsanız, kolay olmayabilir. Sanırım bir paspas veya ” Chux pedleri ” bulunması iyi – yatakta dolaşmanıza ve çarşaflarda herhangi bir şey bulmamıza izin vermelerine izin veriyorlar.

Bebeğin yanında yatıyorsa, biraz gerin, böylece gerçekten sert afterpains sırasında karın ve alt karın baskı olabilir.

3 gün…

En faydalı olduğunu düşündüğüm şey tamamen zihinsel. Bu benim ebe Charlie’nin söylediği bir şey. O ilk üçümde sahip olduğum ebe ve bebek sahibi olma konusunda bana çok güzel şeyler öğretti. Bana afterpains hakkında söylediği şey:

Ardından üç gün sürdükten sonra gitti.

Aslında onlar gittikleri değil, yalnızca kabaca üç gün sürüyor ve ben bunu tüm bebeklerim için doğru buldum!

Bu nedenle, bu afterpains aracılığıyla almak için kullanabileceğiniz stratejileri düşündüğünüzde de aklında kısa bir süre için bunu işlemek için yeterince güçlü olduğunu tutun. Sanki doğum yapma zamanı belirli bir süre boyunca sürüyor gibi davranıyor ve onu ele alacak kadar güçlüsünüz gibi.

Postpartum olduğumda gerçekten zihinsel geri sayım yapıyorum … 1 gün aşağı, 2 geçmek … 2 gün aşağı, 1 geçmek … 3. gün … yakında uzak bir bellek olacaklar !!!

Az kasılmalar hala var, fakat kramplar gitti.

Bunun tamamen zihinsel olduğunu biliyorum, ama gerçekten yardımcı oluyor.

Postpartuma Hazırlık

İşte bir özet:

  • Mü tentür Afterease yandan
  • Kramp sırasında bebeğinizi, sıcak pirinç çorabınızı veya benzeri karnınızın üzerine koyun.
  • En kötü olanları sırasında karnında rulo yapın
  • Kramp sırasında enerjinizi artırmaya yardımcı olmak için kalçalarınızı sallayın, kayar veya bacaklarda esnek olun
  • Doğum solunumunu kullan
  • Bunun sadece 3 gün süreceğini biliyoruz!

Nasıl doğum sonrası işlemek için emek, enerjisini işlemek için yollar nefes teknikleri ve benim tüm bu şeyler: Ben senin araç kutusu sağlamak üzere adım adım çok çok farklı teknikler geçmesi Unutmayın MamaBaby Doğum sınıfları. Tamamen çevrimiçi durumdalar ve kendi adımınızdan geçebilirsiniz. Artı haftalık görüşmeyle tüm sorularınıza cevap veriyorum. ? Çok eğlenceli ve sınıfta “görmek” ya da sorularınızı e-posta ile cevaplamak isterim!

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla ANNE & BEBEK

Yukarı