Connect with us

Efsane Saçların Yaratıcısı Ahmet Çoban

GÜZELLİK

Efsane Saçların Yaratıcısı Ahmet Çoban

Garage Hair Repair Studio’nun kurucusu, saç renklendirme uygulaması brushlight’ı geliştiren ve Garage Organics markalı kuaför çıkışlı ürünlerin yaratıcısı Ahmet Çoban, yenilikçi uygulamaları ile sektörün “trend öncüsü” olmayı sürdürüyor.

 

Saç renklendirme sistemi bruslight ve Garage Organics saç ve cilt bakım ürünlerinin yaratıcısı, kuaförlükte ilklerin mucidi olan Ahmet Çoban, en yeni ve en doğal saç renklendirme, saç şekillendirme trendleri için danışmanlık veriyor. Aynı zamanda L’Oréal Paris renk uzmanı olan Ahmet Çoban, İstanbul’da Levent, Nişantaşı, Acıbadem ve  Caddebostan şubelerinde, İzmir’de ise Alsancak şubesinde müşterileri ile yakından ilgileniyor, onları yakından tanıyarak saç kesimi, saç bakımı ve saç renklendirilmesi konularında en ideal çözümleri sunuyor.

 

Merve Boluğur, Güzide Duran, Didem Soydan, Vildan Atasever, Ece Vahapoğlu, Yüksel Ak, Burcu Esmersoy, Neslişah Alkoçlar gibi birçok ünlü isimle çalışan trend öncüsü kuaför Ahmet Çoban saç renklendirmede röfle, gölge, highlight, lowlight, ombre, sombre, brushlight, facelight gibi işlemleri ustalıkla yapıyor.

 

Son olarak zor taranan saçları anında nemlendiren, yumuşatan ve kolayca açılmasını sağlayan Leave-In Treatment NO.2 sprey ünlü oyuncu Deniz Baysal ile bir araya geliyor. Deniz Baysal x Garage Hair Repair Leave-in Treatment sprey Ekim 2019 itibari ile Garage Hair Repair Studio’larının yanı sıra www.garageorganics.com online satış sitesinde, Beymen mağazalarında ve seçkin eczanelerde satışa sunulacak.

 

 

Brushlight nasıl uygulanıyor?

 

Patentli özel fırça tasarımı brushlight ile boya, doğal geçişlerle saçlara taşınıyor, saçlar doğal highlight’lar kazanıyor. Müşteriyle birebir ilgilenmeyi tercih eden Ahmet Çoban için yüz şeklinin, ten renginin, saç tellerinin kalınlığının, saçın gürlüğünün ve dalgasının önemli bir rolü bulunuyor. Ahmet Çoban brushlight’ın ömrünü uzatmak ve parlaklığını uzun süre korumak için banyodan önce Garage Organics ürünleri ile saç bakımı yapılmasını öneriyor. Usta kuaför; sosyal medya hesaplarında takipçilerinin saç bakımı ile ilgili tüm sorularını da yanıtlamaktan çekinmiyor.

 

Ahmet Çoban’ın yükselen kariyeri

 

15 yaşında kuaförlüğe başlayan Ahmet Çoban, 2008 – 2012 yılları arasında MOS’ta kariyerine devam etti ve kurumun en genç yöneticilerinden biri olmayı başardı. 2012 yılında Nişantaşı’nda şubesini açtığı Makas markası ile kariyerine devam eden Çoban, Etiler ve Nişantaşı’nda ikinci bir salon açarak yoluna 3 Makas şubesi ile devam etti. Ahmet Çoban bu dönemde ombre, brushlight, chilla, sunkissed, transparan boya gibi birçok farklı uygulama ve renklendirme tekniklerini geliştirdi. Saç bakımında en çok merak edilenleri Garageorganics.com web sitesinin Garage Blog sayfasında paylaşan Ahmet Çoban; Garage Organics ürünlerinin en doğru kullanım yöntemleri, saç problemleri, saç modası, yaz mevsiminde saç bakımının püf noktaları gibi birçok konuda bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor.

 

 

 

Ahmet Çoban’ın saç bakımında  yenilikçi yaklaşımlarını, garageorganics.com web sitesinden ve Garage Hair Repair Studio Instagram ve Facebook sayfalarından takip edebilir, saçlarınızda Ahmet Çoban imzasını taşımak için bir konsültasyon randevusu alabilirsiniz. Ahmet Çoban, müşteri ile ilk tanışmada müşteri adayına saç tipine, kişisel tarzına, ten rengine en uygun modeli anlatıyor. Böylece en doğru renk, en doğru kesim çözümleri uygulanabiliyor.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla GÜZELLİK

Yukarı