Connect with us

Elma sirkesinin faydaları

Cilt Bakımı

Elma sirkesinin faydaları

Mutfaklarınızda sürekli bulunan ve salatalara lezzet katan elma sirkesi doğal bir ilaç. Antibakteriyel, antifunyal ve antiseptik bu şifa kaynağında birçok mineral de karşımıza çıkıyor. Özellikle potasyum, kalsiyum, demir, magnezyum ve sodyum bulunan elma sirkesi, sağlık üzerinde olumlu etkiler yaratan bir şifa kaynağı halini almış durumda.
Diyabet hastaları için elma sirkesi bir ilaç görevi görmektedir. Kan şekerinin düzenlemesi ve kandaki şekerin yükselmesine engel olmasıyla birlikte diyabet problemi yaşayanlara yardımcı olur.
Boğazınız ağrıyorsa su ve elma sirkeni karıştırarak gargara yapın. Elma sirkesi boğazınızdaki bakterileri öldürerek hem anlık rahatlatıcı görevi görür hem de boğaz ağrılarınızın tedavisine yardımcı olur.
Kan temizleyici özelliği bilinen elma sirkesi aynı zamanda kalbinize dosttur. İyi kolesterol değerlerini arttırırken kötü kolesterol değerlerini de düşüren elma sirkesi, kalp hastaları için de önemli bir yer tutar.
Hiper tansiyon hastalarında yapılan testlere göre elma sirkesi kan basıncını düşürmüştür. Siz de kalıcı bir yüksek tansiyon hastalığına sahipseniz elma sirkesiyle suyu karıştırarak veya salata yoluyla tüketebilirsiniz.
Vücudumuz için pH dengesinin korunumu çok önemlidir. Asidik özelliğiyle birlikte elma sirkesi pH değerlerini dengede tutar. Bu sayede tümör azalması ve kansere karşı bir silah haline gelir.
Bütün bu saydıklarımızın yanında özellikle mide problemleri yaşıyorsanız elma sirkesi kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Özellikle suyla seyrelterek tüketmeniz mideniz için önemlidir. İlaç kullanımları sırasında elma sirkesi tüketmeden önce doktorunuza başvurmalı ve tedaviye olumsuz etkisi olacaksa kullanmamalısınız.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Cilt Bakımı

Yukarı