Connect with us

Enerjiyi Arttıran Besinler Hangileridir?

Enerjiyi Arttıran Besinler

YAŞAM

Enerjiyi Arttıran Besinler Hangileridir?

Günlük yaşantımız için en önemli seçeneklerden birisi olarak dikkat çeken enerjiyi arttıran besinler konusunda doktor tavsiyeleri sunacağız. Çalışırken ya da spor yaparken ya da koşturmaca esnasında insanlar ciddi anlamda yorulur. Yorulan insanlar, özellikle günün kalanı için enerjiye ihtiyaç duyar. Sürekli halsizlik ve bitkinlikten şikayet eden insanlar için bu makalemizde birkaç öneri sunacağız.

Vücut enerjisini yükselten ciddi anlamda doğal ve sağlıklı besinler söz konusudur. Enerji arttıran birkaç farklı besini sizlere elimizden geldiğince sunmak istiyoruz.

Badem

A, B, C ve E vitaminleri açısından son derece zengin besinlerimizden birisidir. Karbonhidrat ve protein takviyesi oalrak da ciddi anlamda sıkıntıları beraberinde getirir. Badem, dolayısı ile günlük olarak tüketilmesi açısından çok çok önemlidir. Tüketimi çok sağlıklıdır.

Yağsız Patlamış Mısır

Patlamış mısır, normal şartlarda sinemalarda yağlı olarak tüketilir ve bu çok zararlıdır. Ancak patlamış mısırı yağsız olarak tüketmek idealdir. B1 (tiamin), B5 (pantotenik asit), folat, lif, C vitamini, fosfor ve manganez içerir. B1 vitamini açısından da önem arz eder.

Fıstık Ezmesi

Kalori açısından son derece zengindir. Ancak yine de günlük hayatımızda enerji açısından fıstığın yeri ayrıdır. Dolayısı ile ezme olarak ekmek ile tüketilmesinin de herhangi bir sakıncası yoktur. Enerji takviyesi açısından çok çok önemli bir bileşendir.

Somon

Somon, bildiğimiz gibi en önemli deniz ürünlerinden birisi olarak adından söz ettiriyor. Dolayısı ile tüketilebilir. Omega 3 besin takviyesi açısından son derece sağlıklıdır. Dolayısı ile bu seçenekleri sonuna kadar analiz etmek gerek. Enerji takviyesi açısından son derece zengindir.

Muz

Lif kaynağı ve tamamen doğal bir tropikal meyve. Günlük yaşantımızda enerji takviyesi olarak kullanabileceğimiz son derece sağlıklı ve bir o kadar da kaliteli bir besin. Enerji verici özelliği çok fazla ve meyveler içerisinde en sağlıklısı demek mümkün.

 

Continue Reading
Advertisement
2 Comments

2 Comments

  1. aleyna

    23 Mart 2018 at 22:51

    badem her gün bir avuç yenirse cilde de çok iyi gelmektedir.

  2. Güzel

    26 Mart 2018 at 13:12

    konuda bahsedilen besinler hem enerjiyi arttırdığı gibi hemde vücut için çok faydalı her gün bir miktar tüketmekte yarar var

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla YAŞAM

Yukarı