Home / YAŞAM / Enerjiyi Arttıran Besinler Hangileridir?

Enerjiyi Arttıran Besinler Hangileridir?

Günlük yaşantımız için en önemli seçeneklerden birisi olarak dikkat çeken enerjiyi arttıran besinler konusunda doktor tavsiyeleri sunacağız. Çalışırken ya da spor yaparken ya da koşturmaca esnasında insanlar ciddi anlamda yorulur. Yorulan insanlar, özellikle günün kalanı için enerjiye ihtiyaç duyar. Sürekli halsizlik ve bitkinlikten şikayet eden insanlar için bu makalemizde birkaç öneri sunacağız.

Vücut enerjisini yükselten ciddi anlamda doğal ve sağlıklı besinler söz konusudur. Enerji arttıran birkaç farklı besini sizlere elimizden geldiğince sunmak istiyoruz.

Badem

A, B, C ve E vitaminleri açısından son derece zengin besinlerimizden birisidir. Karbonhidrat ve protein takviyesi oalrak da ciddi anlamda sıkıntıları beraberinde getirir. Badem, dolayısı ile günlük olarak tüketilmesi açısından çok çok önemlidir. Tüketimi çok sağlıklıdır.

Yağsız Patlamış Mısır

Patlamış mısır, normal şartlarda sinemalarda yağlı olarak tüketilir ve bu çok zararlıdır. Ancak patlamış mısırı yağsız olarak tüketmek idealdir. B1 (tiamin), B5 (pantotenik asit), folat, lif, C vitamini, fosfor ve manganez içerir. B1 vitamini açısından da önem arz eder.

Fıstık Ezmesi

Kalori açısından son derece zengindir. Ancak yine de günlük hayatımızda enerji açısından fıstığın yeri ayrıdır. Dolayısı ile ezme olarak ekmek ile tüketilmesinin de herhangi bir sakıncası yoktur. Enerji takviyesi açısından çok çok önemli bir bileşendir.

Somon

Somon, bildiğimiz gibi en önemli deniz ürünlerinden birisi olarak adından söz ettiriyor. Dolayısı ile tüketilebilir. Omega 3 besin takviyesi açısından son derece sağlıklıdır. Dolayısı ile bu seçenekleri sonuna kadar analiz etmek gerek. Enerji takviyesi açısından son derece zengindir.

Muz

Lif kaynağı ve tamamen doğal bir tropikal meyve. Günlük yaşantımızda enerji takviyesi olarak kullanabileceğimiz son derece sağlıklı ve bir o kadar da kaliteli bir besin. Enerji verici özelliği çok fazla ve meyveler içerisinde en sağlıklısı demek mümkün.

 

About Çağkan Sezgin

Editörümüz, yıllardan beri kadın ile alakalı tüm platformlarda yazarlık yapmıştır. Jinekolojik hastalıklar, kişisel bakım ve moda konusunda yıllardır yaptığı araştırmalar sayesinde sitemize kazandırılmıştır. Artık www.kadinlaremektir.com sitesinde bilgilerini sizler ile paylaşmaktadır.

ilgili konu

İzlenmesi Gereken Romantik Komedi Filmi Önerileri

İzlenmesi Gereken Romantik Komedi Filmi Önerileri

Bugün bayanların ilgisini çekeceğini düşündüğümüz izlenmesi gereken romantik komedi filmi önerileri üzerinde duracağız sizlerle. Türkiye …

Trend Tatil Rotaları 2018

Trend Tatil Rotaları 2018

Yaz ayları tüm hızı ile yaklaşırken bugün ki makalemizde sizlere trend tatil rotaları 2018 önerileri …

2 comments

  1. badem her gün bir avuç yenirse cilde de çok iyi gelmektedir.

  2. konuda bahsedilen besinler hem enerjiyi arttırdığı gibi hemde vücut için çok faydalı her gün bir miktar tüketmekte yarar var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir