Connect with us

Evde Doğal Makyaj Malzemesi Yapımı

Makyaj & Kozmetik

Evde Doğal Makyaj Malzemesi Yapımı

Son yıllarda hızla ivme kazanan kozmetik sektörü özellikle kadınlar tarafından ilgi ile takip ediliyor. Bu ürünler her ne kadar test edilmeden piyasaya sürülmese de bazı kadınların aklında birtakım soru işaretleri kalabiliyor. Binlerce markanın üretmiş olduğu milyonlarca ürün arasından hangisi sağlıklı, hangisi en çok benim cildime uygun diye düşünüp duranlardansanız eğer sizi şöyle alalım. Çünkü bugünkü içeriğimizde evde kolayca yapabileceğiniz kozmetik ürünlerinin tarifini vereceğiz!

Ruj

Makyaj deyince ilk akla gelen kozmetik ürünü şüphesiz ki rujdur. Evde kolay bir karışımla dilediğiniz tonda bir ruj yapabilirsiniz. Bir miktar vazelin ve bir çay kaşığı balmumunu eritip 1 çay kaşığı gliserin, 1 miktar vanilya esansı ve dilediğiniz renkte bir gıda boyası ile karıştırın. Boş bir kaba dökün ve donmasını bekleyin. Dilerseniz gıda boyası yerine leke bırakan meyvelerden de yararlanabilirsiniz. Ancak meyveler çabuk bozulacağından sadece birkaç günlük kullanım için uygundur. Tamamen bitkisel ve sağlıklı olan rujunuz hazır!

Eyeliner

Gözler yüzümüzün en hassas bölgesidir. İçinde ne olduğunu bilmediğiniz ürünleri kullanmakta çekimser davranıyorsanız hindistan cevizi yağı ve bir adet aktif kömür kapsülünü eşit miktarda karıştırarak parlak ve siyah bir eyeliner elde edebilirsiniz.

Göz Farı

Evinizde doğal göz farı hazırlayabilmek için tek ihtiyacınız olan şey bebek pudrası veya mısır nişastası. 1 tatlı kaşığı pudra veya nişastanın içine yarım çay kaşığı vazelin ve dilediğiniz renkte bir miktar gıda boyası karıştırarak ıslak görünümlü ve yoğun yapılı bir göz farı elde edebilirsiniz.

Allık

Allık yapımında da mısır nişastası kullanabilirsiniz. Renk vermek amacıyla tarçın ve kakaodan yararlanabilirsiniz. Nişastanın içerisine açık renk elde etmek için tarçın, koyu renk elde etmek için kakao karıştırarak doğal bir allık yapabilirsiniz. Daha pembe bir ton istiyorsanız nişastaya pembe tonlarında toz far veya gıda boyası ekleyebilirsiniz.

Dudak Parlatıcısı

Hem dudaklarım nemlensin hem de dolgun dudaklarım olsun diyenlerdenseniz hemen 1 çay kaşığı badem yağı ve karabiber yağına bir tatlı kaşığı bal ve gliserin ekliyoruz. Karabiber yağı  ve bal dudaklarınıza dolgunluk hissi verirken badem yağı ve gliserin de nemlenmesini sağlar. Dilerseniz karışımın içine bir miktar gıda boyası ekleyerek renk verebilirsiniz. Daha yoğun bir kıvam için 2 çay kaşığı vazelin ekleyebilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Makyaj & Kozmetik

Yukarı