Connect with us

Gebelik Belirtileri En Erken Nezaman Bellidir

ANNE & BEBEK

Gebelik Belirtileri En Erken Nezaman Bellidir

Hamile kalmaya çalışırken evdeki gebelik testinde artı işareti veya bu iki pembe çizgiyi görmek için can atmaya çalışırken beklemek zor olabilir. Vücudundaki her küçük değişikliğe karşı kendinizi aşırı duyarlı hale getirmiş olabilirsiniz. Belki bugün göğüsleriniz daha ağırdırmış gibi görünüyorsa, ya da her zamankinden daha yorulursunuz. Artı, tuzlu bir şey için ölüyorsun. Bu bir işaret olabilir mi?

En erken gebelik bulguları artı en doğru cevap için gebelik testi yapmanın en iyi zamanına göz atalım.

Hamileliğin En Erik İşaretleri Ne Zaman Görünür?

Gebe kaldıktan sonraki ilk birkaç hafta içinde en erken gebelik belirtilerini fark etmeye başlayabilirsiniz. Cevapsız bir dönem en belirti işareti olmakla birlikte, diğer gebelik belirtileri de vardır:

  • Göğüs değişiklikleri : Göğüslerinizin her zamankinden daha hassas veya hassas hissettiğini fark edebilirsiniz. Ayrıca daha dolgun ve ağır hissedebilirler.
  • yorgunluk : Erken gebelik sırasında yükselen progesteron seviyeleri kendinizi alışılmadık derecede uykulu hissettirir.
  • bazı yiyecekler için istek ve istek : Bazı kadınlar için belirli yiyecek kokuları mide bulantısını tetikleyebilir, diğerleri ise belirli bir yiyecek için güçlü bir istek arz ettiklerini keşfederler.
  • Daha fazla banyo molası : Daha sık idrara çıkmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.
  • bulantı : Sabah hastalığı sabahla sınırlı değildir ve gebeliğinizin başlamasından en erken 3 hafta sonra gebeliğiniz başlayabilir. Kusacak kadar mide bulantısı hissedebilirsiniz.

Hamileliğin başlangıcında sizi şaşırtabilecek başka semptomlar da vardır.

kramp

Bazı kadınlar, hafif adet kramplarına benzer şekilde, hafif adet krampları fark edebilir.Genellikle, bu, implante yumurta geliştikçe uterusta meydana gelen birçok değişikliğin bir sonucu olabilir.

Ruh hali

İlk haftalarındaki gebelik hormonlarının acele etmesi ile bazı kadınlar kendilerini çok duygusal hissettiler.

Kanama

Göre Amerikan Gebelik Derneği , hamile kadınların yaklaşık 25 ila 30 oranında lekelenme ya da gebelik erken kanama çeşit olacaktır. Servikal tahriş, enfeksiyon, implantasyon kanaması, ektopik hamilelik ve tehdit altındaki düşükler gibi bunun birçok farklı nedeni olabilir. Bu kadınların yaklaşık yarısı normal gebelik ve sağlıklı bebek sahibi olmaya devam edecek.

Kabızlık

Hormonal değişikliklerle sindirim işleviniz bozulabilir ve bu da kabızlığa neden olabilir.

Baş dönmesi

Özellikle uyuşturulmuş bir konumdan ayakta durduktan sonra, başın çarpması veya baş dönmesi hissetmek genel bir durumdur. Bu his, kan basıncınızı etkileyen, gebeliğin bir yan etkisi olan genişleyen kan damarlarından gelir.

Yüksek Vücut Sıcaklığı

Hamilelik ile ilgili en erken ipuçlarından biri, bazal vücut ısısı olabilir. Sabah uyandığında senin sıcaklığın budur. Mayo Clinic bazal vücut ısısı yumurtlamadan sonra orta artırmak ve sen âdet başlayana kadar orada kalabilir belirtiyor. Yumurtlamayı izlediyseniz ve bazal vücut sıcaklığınızı grafiklerle çiziyorsanız, iki haftadan daha uzun süren bir sayı gebelik belirtisi olabilir.

Bu semptomlar gebelik için tamamen benzersiz olmadığından hamilenseniz bile işaretler sergiliyordunuz. Bazı durumlarda, yaklaşan bir süre veya bir hastalıkla ilişkili olabilirler. Veya, hamile kalmışsın ve hiç semptom göstermiyorsun.

Hamilelik Testi Nas> l Erken Alabilirim?

Gebe kalacağınızı düşündüğünüzde gebelik testi almak için can atıyorsanız, yalnız değilsiniz. Ancak American Gebelik Derneği’ne göre , çoğu uzman, cevap vermediğiniz dönemin ilk gününe kadar, genellikle gebe kaldıktan yaklaşık iki hafta sonra beklemenizi söylüyor.

Eğer çok erken bir sınava girerseniz, hatalı test sonuçları alabilirsiniz. Olumsuz bir test sonucu, aşağıdakileri de içeren birkaç şey anlamına gelebilir:

  • hamile değilsin
  • hamilesin, ancak hCG’nin henüz algılayabileceği miktarda hormon yok.
  • test düzgün yapılmadı

İlk sonuçlar için, doktorunuzun ofisinde kan testi yapmak isteyebilirsiniz. Hem idrar hem de kan testleri hCG varlığına bakarken, kan testleri gebeliği alındıktan yaklaşık yedi ila 12 gün sonra tespit edebilir. Eksikliği olan bir kan testi daha pahalıdır ve doktorunuzun ofisinde yapılmalıdır.

Testim Negatif Olsa da Gebelik Belirtilerim Olsaydı?

Hamilelik testiniz olumsuzdur, ancak döneminize başlamışsanız ve başka belirtileriniz varsa, bir test daha almak için birkaç gün bekleyin.

Böyle bir şey Sahte Olumlu mu?

Evde yapılan bir hamilelik testinden olumlu sonuç alınırsa, vücudunuzdaki hCG hormonu tespit edilir. Nadiren de, hCG, bir yumurtalık problemi veya menopoz içeren ilaçlardan kaynaklanıyor olabilir.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla ANNE & BEBEK

Yukarı