Connect with us

Gözaltı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler

Kürler & Çaylar

Gözaltı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler

Vücudunuzun dinlenemediğinde reaksiyon olarak gösterdiği etkilerden biri de gözaltı morluklarıdır. Yorucu bir gün geçirdiyseniz, dinlemek için yeterli zamanınız olmadıysa ya da stresli bir iş/okul hayatınız varsa torba torba olmuş gözaltı morluklarından kaçış ne yazık ki pek mümkün değildir. Piyasada pek çok kozmetik markasına ait, bu durumu gidermek için üretilmiş olan ürünler mevcuttur. Ancak vücudumuzun yorgunluk ve stres gibi durumlarda doğal olarak verdiği bu tepkiyi yapay olarak geçirmeye çalışmak istemeyenlerdenseniz doğal olarak kullanabileceğiniz bitkisel çözümlerden yararlanabilirsiniz. Bugünkü yazımızda bu bitkisel yöntemleri inceleyeceğiz.

Salatalık

Salatalık onarıcı etkiye sahip olmasıyla bilinen, kozmetik sektöründe de bolca tercih edilen doğal bir anti aging maddesidir. İçerdiği bol miktarda su oranı ile cildinizi besleyerek doğal yollardan nemlenmesine ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Gün sonunda göz kapaklarınıza koyacağınız bir dilim salatalık bütün günün yorgunluğunu alacak ve gözlerdeki morarma, kırışma ve şişmeleri önleyecektir.

Çay Poşetleri

Her gün kullandığınız sallama çay poşetleri soğuduktan sonra gözlere koyulduğunda inanılma bir etki ortaya çıkarıyor. Siyah çay ya da yeşil çay hiç fark etmeksizin soğuyup göz kapaklarında 10 dakika bekletildiğinde göz yorgunluğuna çok iyi gelir. Elinizde sallama çay yoksa demlenmiş çayı da soğuduktan sonra pamuk yardımıyla aynı şekilde gözlerinizde tutabilirsiniz. Bu yöntem de gözaltı morluk ve şişliklerinize iyi gelecektir.

Elma

Elma da içerdiği lif oranı yüksekliği bakımından hem vücut hem de cilt için oldukça sağlıklı bir besindir. Elmayı yemek dışında kabuğundan da faydalanabilirsiniz. 1 elmanın kabuğunu soyup gözaltlarınıza koyarak sabah oluşan şişlik ve morluklardan kurtulabilirsiniz. Çay da olduğu gibi elma suyu da aynı şekilde pamuk yardımıyla kullanılabilir. Aynı etkiyi göstereceğinden emin olabilirsiniz.

Soğuk Kompres

Ne olursa olsun gözlerinize yapacağınız soğuk kompres bu sorununuza en kısa sürede en çok etkiyi sağlayacaktır. Buzlukta bulunan herhangi bir şeyi 5’er dakikalığına gözaltlarınız üzerinde bekletebilirsiniz. Veya metal kaşıkları buzlukta bir süre beklettikten sonra göz kapaklarınız üzerinde tutup soğuk kompres işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Soğuk kompresi herhangi bir şekilde gözlerinize uygulayabilirsiniz. Soğuk kılcal damarların büzüşmesine ve ger çekilmesine neden olur. Böylece gözaltlarınızda oluşan şişlikler ve morarmalar geçecektir.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Kürler & Çaylar

Yukarı