Connect with us

Gribe Ne İyi Gelir, Grip Nasıl Geçer?

gribe ne iyi gelir

Hastalıklar

Gribe Ne İyi Gelir, Grip Nasıl Geçer?

Tıp dünyasında gripten korunmanın kesin bir yolu mevcut değildir. Buna karşın uzmanlar, vücudun hijyenik ve daima temiz olmasını tavsiye etmektedir. Özellikle ellerinizi her zaman temiz tutmanız önemli. Tabii ki doktorunuzun reçete ettiği ilaçları zamanında ve eksiksiz olarak kullanmanız da gerekiyor. Bitkisel tedavi yöntemleri arasında ise; ada çayı ve ıhlamur çayının gribe karşı etkili olduğu gözlemlenmiştir. Bu konumuzda gribe ne iyi gelir sorusunun cevabını vereceğiz.

Gribe Ne İyi Gelir?

Grip rahatsızlığına yakalanan hastalar için önerilen bitkisel tedavi yöntemlerinin başında ada çayı gelmektedir. Ağız sağlığının önemi düşünüldüğünde, ada çayı ile gargara yapmanın etkisi ortaya çıkıyor. Bir tutam ada çayını kaynatın (10 dakika kadar) ve ılıttıktan sonra gargara yapın. Bu uygulamayı sabah kahvaltısından ve gece yatmadan önce yapabilirsiniz. Bitkisel tedavi amacıyla kullanılan ve ağızdaki bakterileri yok eden en etkili yöntemlerden biri budur.

Gribe karşı; C vitamini bakımından oldukça zengin brokoli ve taze elmayı tüketebilirsiniz. Bunların yanı sıra; hava yoluyla bulaşan bakterileri yok etmek amacıyla lavanta çiçeği kullanabilirsiniz. Bu bitki, hoş kokulu ve anti-bakteriyel özelliği olan bir bitkidir. Lavantayı 10 dakika kadar kaynatın ve açık bir alanda (kendinize yakın bir yerde) tutun. Bitkinin kokusu ve anti-bakteriyel özelliği sayesinde hava temizlenecektir. Bu uygulamayı öğleden önce ve sonra yapabilirsiniz.

Halk arasında fazla önem verilmeyen bir hastalık türü olan grip, yanlış tedavi ve ilaç kullanımı sonucunda ciddi hasarlara yol açabilir. Bu nedenle, doktor tavsiyesi olmadan herhangi bir ilaç kullanmayınız.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Hastalıklar

Yukarı