Home / Egzersiz / Güç ve Esneklik için Plates Egzersizleri

Güç ve Esneklik için Plates Egzersizleri

Kadın vücuduna özellikle her anlamda güç ve esneklik kazandıran plates egzersizleri ile alakalı sizlere örnekler vermek istiyoruz. Plates, kadın vücudu için olmazsa olmaz egzersiz türlerinden birisi olarak dikkatleri çeker ve kısa süre içerisinde fark yaratır. Ebru Şallı, zaten bu anlamda kadınların tanıdığı, bildiği isimlerin başında geliyor demek yanlış olmaz.

Güç ve esneklik kazandıran plates hareketleri konusunda sizlerle bugün 4 ana seçenek üzerinde duracağız. Bu hareketler sayesinde vücudunuzun genelinde meydana gelen değişimleri kısa süre içerisinde gözlemleyebileceksiniz. Dolayısı ile merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorarak bu anlamda seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Pilates Curl Egzersizi

Öncelikle bel ve karın bölgelerimizi hareketlendirerek başlamalıyız. Kollar iki yanda olacak şekilde ve hareketi bozmadan göğüs hizanızda dizlerinize doğru hareket ediyorsunuz. 3 set 12 kere olmak üzere toplamda 36 kez dinlenerek yapın. Her set sonunda 45 saniye kadar ara vermek idealdir.

The Hundred Egzersizi

Bu hareketimizde vücut genelini çalıştırmak ve nefes alarak hareket etmek önemlidir. Harekette ayaklarınızı paralel şekilde uzatırken vücudunuzu da desteksiz olarak kaldıracaksınız. Vücudunuzda yanma hissetmeniz çok önemlidir. Toplamda 10 kere tekrarlanması, en iyi şekilde fayda sağlamak için yeteri kadar iyi sonuçlar doğurur.

Roll-up Egzersizi

Bu hareketimizde esas amacımız bel bölgesinde en iyi şekilde elastikiyet oluşturmak. Ayaklarınız birleşik ve dizleriniz kırılmamış olarak ayak uçlarınıza doğru esnemeniz gerekiyor. Bel ve karın bölgesinde yanma hissetmeniz ayrıca çok çok önemlidir. Bu hareketi 10 kere tekrarlamak isi sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

Single – Leg Strech Egzersizi

Bu hareketimizde ise esas amacımız yine elastikiyet üzerine olacak. Harekette ayaklarımız yere temas etmeyecek şekilde havada dizlerimiz ile göğüs kafesimizin birleşmesi üzerine bir egzersiz. Öyle ki hareketi 30 kere nefes alarak tekrar edene dek çalışmak önemli olacaktır.

About Çağkan Sezgin

Editörümüz, yıllardan beri kadın ile alakalı tüm platformlarda yazarlık yapmıştır. Jinekolojik hastalıklar, kişisel bakım ve moda konusunda yıllardır yaptığı araştırmalar sayesinde sitemize kazandırılmıştır. Artık www.kadinlaremektir.com sitesinde bilgilerini sizler ile paylaşmaktadır.

ilgili konu

Plank Egzersizleri

Plank Egzersizleri ile Dipdiri Bir Vücut

Türkiye genelinde her geçen gün daha ciddi anlamda fark yaratan plank egzersizleri ile birkaç örnek …

Lohusa Dönemi Egzersiz Hareketleri

Lohusa Dönemi Egzersiz Hareketleri

Doğum sonrasındaki süreçte hızlı bir şekilde formunuza dönmek için bugün lohusa dönemi egzersiz hareketleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir