Home / Cilt Bakımı / Güneş Yanığına Ne İyi Gelir?

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte kadınlar tarafından araştırılan güneş yanığına ne iyi gelir sorusuna uzman yanıtlarını vereceğiz. Yaz aylarında deniz, kum ve güneş derken en korku veren seçeneklerden birisi de güneş yanığı. Öyle ki uykusuz ve rahatsızlık dolu geceler de bu anlamda bizler için kabus anlamına da geliyor demek yanlış olmaz sanırım.

Güneş yanığı çile anlamına gelebilir. Özellikle kadınların narin ciltleri için çok ciddi şekilde sıkıntılı bir süreç olarak da niteleyebiliriz. Bu anlamda cildi sıkıntıya düşen kadınlar için elimizden geldiğince önerilerde bulunma yoluna gideceğiz.

Bol Kıyafetler

Öncelikle bol kıyafetler tercih etmek durumundasınız. Dar kıyafetler cildinize sürekli temas eder ve sürtünme yaratır. Bu da dolayısı ile çok ciddi şekilde rahatsızlık anlamına gelir. Bol kıyafetler tercih etmek sizler için öncelikli seçeneklerden birisi olmalı.

Soğuk Duş

Güneş yanığı olan vücutlarda asla ılık ya da sıcak su tercih edilmemeli. Zaten son birkaç yıldır ülkemizde sıcak, gerçekten çöl sıcağı. Dolayısı ile soğuk duş alarak güneş yanığının etkilerini en aza indirebilirsiniz. Sonrasında ise iyileşme sürecini de hızlandırabilirsiniz.

Oluşan Cilt Yaralarını Kurcalamayın

Güneş yanıkları akabinde cildinizde çok çeşitli yaralar kendisini net şekilde gösterebilir. İşte tam da bu noktada bu yaraları kurcalamak sizler için bir zorunlulukmuş gibi gelebilir. Cildinizdeki yaralar ile asla oynamayın. Sonucu çok ciddi anlamda kötü olacaktır.

Aloe Vera İçerikli Kremler Kullanın

Güneş yanıkları için özellikle dikkat çeken ve ön planda tutulması gereken seçenek Aloe Vera etkili kremlerdir. Öyle ki bu kremler, cildinizde kısa süre içerisinde iyileşme sağlar. Daha önemli etkisi ise ferahlama sağlar. Bölgeyi yumuşatır ve acı hissini de en aza indirir. Anahtar içeriklerden birisi diyebiliriz.

About Çağkan Sezgin

Editörümüz, yıllardan beri kadın ile alakalı tüm platformlarda yazarlık yapmıştır. Jinekolojik hastalıklar, kişisel bakım ve moda konusunda yıllardır yaptığı araştırmalar sayesinde sitemize kazandırılmıştır. Artık www.kadinlaremektir.com sitesinde bilgilerini sizler ile paylaşmaktadır.

ilgili konu

En İyi Güneş Kremleri

Yaz Ayları için En İyi Güneş Kremleri

Yaz aylarında cildine iyi şekilde bakım yapmak isteyenler için en iyi güneş kremleri ile alakalı …

Detoks Çayları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Detoks Çayları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bugün ki makalemizde fikir sahibi olabilmeniz ve etkileri arttırmanız açısından detoks çayları hakkında bilinmesi gerekenler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir