Connect with us

Hamilelik Döneminde Cinsel İlişkinin Faydaları

Hamilelik Döneminde Cinsel İlişkinin Faydaları

Cinsellik

Hamilelik Döneminde Cinsel İlişkinin Faydaları

Gebelik süresince en çok merak edilen ve korkulan konulardan birisi olan hamilelik döneminde cinsel ilişkinin faydaları üzerinde duracağız. Başlığa şaşırmış olma ihtimaliniz yüksek. Ancak gebelik döneminde cinsel ilişkinin zarardan çok faydası vardır. Özellikle kadınlar, çevrelerinden duyduğu kulaktan doğma bilgiler ile gebelik döneminde cinsellikten kaçar. Psikolojik olarak da bundan olumsuz etkilenir.

Ancak gebelik döneminde cinsel ilişkinin faydaları saymak ile bitmez. Rahat bir hamilelik süreci geçirmeniz için en önemli başlıklardan birisidir. Dolayısı ile sizlere derinlemesine şekilde bilgiler sunmak istiyoruz. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

Hamilelik (Gebelik) Döneminde Cinsel İlişkinin Faydaları Nelerdir?

Öncelikle araştırmalar gösteriyor ki kadınlar, hamilelik sürecinde cinsel ilişkiye çok daha fazla ihtiyaç duyar. Cinsel istek arzusu tetiklenir. Ancak korkudan dolayı genellikle çiftler bu duruma çok sıcak bakmaz. Ancak annenin daha rahat bir gebelik süreci geçirebilmesi için cinsel ilişki çok önemli etkenlerden birisidir. Faydaları üzerinde biraz derinlemesine şekilde duracağız.

Rahat ve Sağlıklı Uyku

Hamilelik sürecinde uyku sorunları ciddi anlamda yükselir. Ancak cinsel ilişki sonrasında orgazm olabilen anne adayları, uzun bir süre çok daha sağlıklı şekilde uyur. Uygu sorunlarının önüne ciddi anlamda geçilir.

Rahim Ağrıları ve Kasılmaları Ortadan Kalkar

Erkek menisi eğer ki anne rahmi ile temas etmez ise cinsel ilişki, gebelik kasılmaları ve ağrıları önünde iyileştirici etkiye sahiptir. Orgazm diğer adı ile SEVGİ HORMONU olarak bilinir ve son derece faydalıdır.

Metabolizma Faaliyetlerini Güçlendirir

Hamilelik sürecinde cinsel ilişki sonrasında metabolizma faaliyetleriniz sağlıklı hale gelir. Bu sayede dışarıdan gelecek hastalıklara karşı vücut sürekli savunma halinde olur ve ideal seçenekler ortaya çıkar.

İdrar Kaçırma İhtimali Azalır

Hamilelik döneminde genellikle gördüğümüz seçeneklerden birisidir idrar kaçırma. Ancak gebelik döneminde cinsel ilişki sayesinde bölgenin kontroü sizde olur ve idrar kaçırma ihtimali azalır.

Kan Basıncını Düşürür

Gebelik döneminde kan basıncının yükselmesi tehlike arz edebilir. Bu neden dolayısı ile cinsel ilişki, kan basıncının düşmesi üzerinde etken seçenekler arasında yer alır.

Psikolojik Rahatlama Sağlanır

Cinsel ilişki, psikolojiniz üzerinde de iyi bir etki eder. Gebelik döneminde bilhassa psikolojik sıkıntılar ile mücadele konusunda ciddi anlamda rahatlatıcıdır.

Gebelik Sonrası İyileşme Süreci Hızlanır

Gebelik döneminde girilen cinsel ilişki, sürecin sonunu da ciddi anlamda etkiler. Gebelik sonrasında rahim bölgesinde oluşabilecek komplikasyonların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Cinsellik

Yukarı