Connect with us

Hamilelikle ilgili hurafeler ve doğru açıklamalar

Gebelik

Hamilelikle ilgili hurafeler ve doğru açıklamalar

hiçbir sorun teşkil etmezken bazı yanlış bilgiler oldukça önemli sorunların başlamasına neden olabilir.

Bebeğe zarar verecek ya da ileride oluşacak herhangi bir soruna karşı sizlere bu yazımızda hamilelik ile ilgili hurafeler ve yapılması gerekenleri anlatmak istiyorum.

Çift canlıyım, 2 kişilik yemem lazım

Hamilelik süresi boyunca çok fazla yemek yemenize gerek yok hatta ilk 3 ay bebeğinizin fazladan kaloriye ihtiyacı da yok.  Yani sen iki canlısın yemen lazım gibi klişelerden kurtularak çok fazla şey tüketmenizi lüzum yoktur.  Hamileliğin ilk üç ay boyunca bebeğinize fayda sağlayacak ekstra kaloriye gerek yok. 2. 3 aydan itibaren günde ekstra olarak 350 kalori almanız yeterli. Üçüncü 3 ay yani gebeliğin son bölümünde ise günde 450 kalori almanız bebeğinizin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi için yeterli olacaktır.

Mutlaka sol yanıma yatmalıyım

Hamilelik süresince sık sık duyulan sözlerden bir tanesi olan sol tarafıma yatmalıyım sözü de büyük bir hurafedir. Hamilelik süresi boyunca eşini gözlemci gibi tutup sürekli olarak sol yanına yatmasını söyleyenler bile var. O yüzden bu konu hakkında da ufak bir açıklama yapalım. Hamileliğiniz süresince nasıl rahat ediyorsanız öyle uyumanız da yarar var hamilelik ilerledikçe rahme olan baskı artar ve bu yüzden de anne uykularında uyanarak rahatsızlık yaşayabilir.

Ancak bu rahatsızlık önemli bir şey değil olması gereken şekilde yaşanmaktadır anne uykudan uyandıktan sonra yine en rahat ettiği pozisyonda yatarak uykusuna devam edebilir.

Hamile kaldıktan sonra kadınlar çok sayıda doğru ve yanlış bilgiye erişirler.  Doğru bilgiler bu konuda

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Gebelik

Yukarı