Connect with us

Hamilelikte İç Çamaşırın Önemi

Gebelik

Hamilelikte İç Çamaşırın Önemi

Gebe olmak kadar hamilelik dönemi yaşamak da çok zorlu bir süreçtir. Hami giyim konusunda bilinçsiz firmalar nedeniyle zor durumda kalabilirsiniz. Özellikle hamilelikte iç çamaşır konusunda çok dikkatli olmak zorundasınız. Sağlıksız iç çamaşırlar erken doğuma bile neden olabilmektedir. Özellikle kadın doğum uzmanı doktorunuzun tavsiye ettiği iç çamaşır çeşitlerini kullanmalısınız.

İç Çamaşır Seçerken Dikkat Edilecek Unsurlar Nelerdir?
Özellikle denetimden geçmeyen veya merdiven altı üretilmiş markaları kullanmamanızı öneriyoruz. Hamilelikte hem fiziksel hem de ruhsal durumlar çok önemlidir. Bu sebeple fiziksel olarak uygun ürünleri tercih ederken, sizi mutsuz edecek modelleri de almayın. Hem ruhsal hem de fiziksel olarak hamileliğe uygun modeller için kısa bir açıklama yaparsak: yumuşak bir yapıda, vücudunuzu sıkmayan ve sıcak tutan bir iç çamaşır diyebiliriz. Hamilelik döneminde daha rahat hissetmeniz için yumuşak iç çamaşırları giymeli, hareket olanaklarınızı rahatlatmalısınız. Özellikle iç çamaşır konusunda pamuklu ürünleri aramalı ve satın almalısınız. Hem sizin hem de bebeğinizin sağlığını düşünerek fiyat denklemine bakmadan sağlıklı ürün kullanmaya özen göstermeli, ikinci bir canı taşıdığınzı unutmamalısınız.

Gebelik döneminde tercihlerinizin çocuğu bile etkileyeceğini kesinlikle unutmamalısınız. Sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklardan tutun da yeme – içme durumlarına dek dikkatli olmalısınız. Çünkü gebelikte yapılacak küçük bir hata bile çocuğunuzda kalıcı hasarlar meydana getirebilir. Bu sebeple bu yazımızda hamilelikte önemli detaylardan birisi olan iç çamaşırı anlattık.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Gebelik

Yukarı