Connect with us

Hamilelikte Sabah Bulantısına Hazır Olun

ANNE & BEBEK

Hamilelikte Sabah Bulantısına Hazır Olun

Kadınlar gebe kaldıklarında iyiden iyiye bozulmuş hormonlara sahip olurlar. Bunun sebebinde de birçok rahatsızlık yaşarlar. Bunlardan biri de mide bulantısı ve kusmadır. Gebe olduğunuzu anladığınız ilk anlarda sürekli mide bulantısı yaşarsınız. Bazı kadınlarda bu geçici bir süreçtir. Mide bulantıları yavaş yavaş biter ve normal hamilelik sürecine giriş yapılır. Bazı kadınlarda ise bu çileli bir döneme dönüşmekte ve her sabah mide bulantısıyla uyanılmaktadır. Bu gibi durumlar için evinizde mide bulantısına yönelik bir acil durum çantası hazırlamanızı tavsiye ediyoruz.  Sabah veya günün herhangi bir saatinde mide bulantısı ve kusma gibi problemler yaşadığınızda bu çantanın sizi çok fazla rahatlatacağını biliyoruz.

Bu çanta içerisinde olmazsa olmazlar şunlardır;

  • Kusma işlemi için delik olmayan, şeffaf poşetler.
  • Kusma işleminden sonra temizlik için ıslak mendil ve bolca peçete.
  • Hem ağzınızı temizlemek hem de rahatlamak adına küçük su şişeleri.
  • Gebelikte önemli olan diş sorunlarını yaşamamak adına bir diş macunu ve diş fırçası bulundurup, kusma işleminden sonra hemen fırçalama işlemi gerçekleştirerek dişlerinizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz.
  • Nefes açıcı.
  • Ağız spreyi (hem psikolojik olarak rahat hissettirecektir.)

Özellikle hamileliğin ilk aylarında çok sık görülen mide bulantısı ve kusma şikayetleri zamanla azalacaktır. Eğer bu şikayetlerinizde azalma yoksa doktorunuza danışarak ilaç kullanımı ve bitkisel tedaviye başvurabilirsiniz. Nane aromalı şekerler mide bulantısı için iyi gelecektir.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla ANNE & BEBEK

Yukarı