Connect with us

Hamilelikte Sağlıklı Beslenme

Gebelik

Hamilelikte Sağlıklı Beslenme

Hamilelikte doğru ve sağlıklı beslenme bebeğin gelişimi için çok önemlidir. Bu sebeple hamilelik sürecinde tüketilen besinlere çok dikkat etmek gereklidir.Her anne hamilelik sürecinde, bebeğinin ve kendisinin sağlıklı olmasını ister.Kimi anneler hamilelikleri boyunca çok kilo alırlar, ama düşük kiloda bebek dünyaya getirirler.Bizde sizin içi hamilelikte tüketmeniz gereken besinleri derledik.

1-Bol su için.

Su içmek hem böbrekleri çalıştırmak hem de oluşabilecek sorunları engellemek için çok önemlidir. Bol su tüketimi ile kan dolaşımınız hızlanır.Vucut düzene girer.

2-Günlük ekmek tüketiminize dikkat edin.

Fazla ekmek tüketmek, sağlığınız için faydalı değildir. Esmer ekmek (tam buğday, bol tahıllı, çavdar, kepek ekmeği) tercih etmeniz, hem besin değeri yüksek bir enerji alımı sağlar hem de olası kabızlık şikayetinizi azaltır.

3-Aşırı Tuz Tüketiminden Kaçının

Gebelikte tuzun fazla tüketilmesi ise damarlardaki sıvı miktarını azaltır, bacaklarınızda ödeme neden olur ve tansiyonunuzu yükseltir. Bu nedenle yiyeceklerinize tuz katmaktan kaçının.

4- Süt Ürünleri Tüketin

Gebelikte ihtiyacınız olan kalsiyum miktarı yaklaşık 2 katına çıkar.Vucudunuzun ihtiyacı olan kalsiyumu alabilmesi için mutlaka süt ve süt ürünleri tüketin.

5-Sık sık balık tüketin

Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için ihtiyacı olan omega 3 takviyesini alması için sık sık balık tüketmelisiniz.

5-Hamur İşleri ve Şerbetli Tatlılardan Kaçının

Bu besinlerin size hiçbir faydası olmayacağı gibi, bebeğinizin gelişimini olumsuz etkiler.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Gebelik

Yukarı