Connect with us

Hindistan Cevizi Yağının Farklı Kullanım Alanları

Genel

Hindistan Cevizi Yağının Farklı Kullanım Alanları

Hindistan cevizi yağı sanılan aksine sadece tüketilen bir gıda maddesi değildir. Bu yağ ile günlük yaşamınızda meydana gelen birçok sorun ile başa çıkabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı hoş kokusu ve kullanım kolaylığı ile birçok alanda kullanılabiliyor.

Mis gibi kokan saçlar

Hindistan cevizi yağı saçlar için mucizevi bir etkiye sahiptir. Haftada iki gün saçınıza ister tek başına ister birkaç malzeme ile karıştırarak maske yaparsanız ışıl ışıl parlayan ve yumuşacık saçlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca şahane kokan saçlarınız olacak!

Yumuşacık bir ten

Hindistan cevizi yağının iyileştirici yapısı cildinizi yumuşacık yapacak. Bir miktar Hindistan cevizi yağı ve toz şekeri karıştırıp cildinize peeling yapabilirsiniz. Ölü derilerden kurtulup yumuşacık bir tene sahip olacaksınız. Haftada bir kez de az miktarda Hindistan cevizi yağı ile tüm vücudunuza ve yüzünüze masaj yaparak cildinizin ışıl ışıl parlamasını sağlayabilirsiniz.

Ayak kokusuna son

Hindistan cevizi yağını ayak kokusunu dindirmek için de kullanabilirsiniz. Haftada birkaç kez az miktarda yağ ile masaj yaparak ayaklarınıza bakım yapıp hem ferah hem de güzel kokan ayaklarınız olabilir.

Mobilyalarınız parlasın

Hindistan cevizi yağını vücudumuz dışında mobilyalarınızı parlatmak için de kullanabilirsiniz. Az miktarda Hindistan cevizi yağı ile ovalanan mobilyalar çizilme ve darbelere de daha dayanıklı duruma gelecektir.

Yaralarınızı iyileştirir

Vücudunuzdaki leke, yanık, çizik ya da yaralar için medikal ilaçlar kullanmak istemiyorsanız size doğal bir çözüm olan Hindistan cevizi yağını öneririz. İyileştirici ve onarıcı etkisininin gideremeyeceği yara, leke, çizik, yanık yok 🙂

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Genel

Yukarı