Connect with us

Hızlı Bronzlaşma

Cilt Bakımı

Hızlı Bronzlaşma

Bronzlaşmak zaman zaman öne çıkan yapmak istediğimiz bir cilt değişim durumudur. Özellikle daha açık tene sahip kadınlar bronzlaşma aşamasının daha acısız olmasını isterler. Bronzlaşıp ışıldayan bir tene sahip olmak isteyen kadınların kabusu lekelerdir. Size hızlı ve sağlıklı bronzlaşma için bir rehber hazırladık.

  1. Beyaz tenli kadınlar kakao yağı sürerek bronzlaşma dönemlerindeki acıyı azaltırken çok daha hızlı bir şekilde bronzlaşabilirler.
  2. Önce teninizin her yanına güneş kremi sürün. Sonrasında da güneşlenmeden hemen önce saf zeytinyağı sürün. Bu sayede hem cildiniz daha yumuşak bir hale gelecek hem de daha hızlı bronzlaşacaksınız.
  3. Kayısı ve havuç yağlarını birleştirin ortaya mega hızlandırıcı bir yağ çıkacaktır.
  4. 5 gr bergamot yağı, 30 gram saf çikolata, 15 gr zeytinyağı ve 15 gr susam yağını güzelce karıştırın. Güneşlenme öncesinde karıştırdığınız bu yağı vücudunuza sürün. Daha hızlı bir şekilde bronzlaştığınızı farkedeceksiniz.
  5. Özellikle amacınız turuncuya yakın renklerde bronzlaşma ise havuç yağı sizin için biçilmiş kaftandır.
  6. E vitamini içeren kremler teninizi bronz altın rengine bürüyecektir. Güneşlenmeden önce sürmelisiniz.
  7. Güneşe alışana kadar sürdüğünüz güneş kremini yavaş yavaş düşürerek daha hızlı bir şekilde bronzlaşabilirsiniz.
  8. Güneş yağınızın içeriğinde aloe vera ve macadamia fıstığı bulunmasına özen gösterin. Aloe vera yanıklara engel olurken, macadamia fıstığı ise hızlı bronzlaşma ve cilt koruması konusunda yardımcı olur.
  9. Özellikle tatile çıkmadan önce bir solaryum merkezini ziyaret edin. Bu hem güneş ışınlarına alışmanıza hem de bronzlaşmaya daha önceden başlamanıza yarayacaktır.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Cilt Bakımı

Yukarı