Connect with us

Hızlı Kilo Almak İçin Öneriler

Diyet

Hızlı Kilo Almak İçin Öneriler

Diyet kategorileri hep kilo vermeye odaklı olsa da kilo alamayan insan sayısı da çok fazladır. Kronik olarak kilo alamayan insanlar olduğu gibi yetersiz beslenme veya yeme bozukluğu yaşayanlar da mevcuttur. Kilo alma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız ve ince olmanız sıkıntı yaratıyorsa sizin için hızlı kilo alabileceğiniz birkaç öneride bulunacağız.

1 – Yemeklerinizin yağsız olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü yağlar mide içerisinde uzun süre kalıp, tokluk hissi yaratırlar. Bu tokluk hissi nedeniye düzenli beslenemezsiniz. Yetersiz beslenme de zayıflığa neden olur. Et tüketiminizi az yağlı, diğer yiyecekleri de yağsız yemelisiniz.

2 – Toplumumuzda alışılmış üç öğün yerine daha fazla öğün yemek yemelisiniz. Dengeli ve küçük ara öğünlerle ana öğünlerinizi desteklerseniz, hem sürekli yemeye başlar hem de kısa sürede kilo alırsınız.

3 – Ara öğünlerden bahsetmişken, bu öğünler sağlıklı yiyeceklerden oluşmalıdır. Örneğin ara öğünde kocaman bir çikolata yemek yerine sağlık besin ürünlerini tüketmelisiniz.

4 – Doymamış ve trans yağ içeren abur cubur yiyecekleri tüketmek de kilo almak için uygun bir yol değildir. Hem sağlık açısından hem de kilo alımı açısından olumsuz etkilere maruz kalabilirsiniz. Zararlı kalorili bu abur cuburlar yerine sağlıklı besin tüketmenizi tavsiye ederiz.

5 – Üç vakte bölünmüş öğünleriniz yani ana öğünleriniz için kapsamlı bir yiyecek listesi oluşturun. Tahıl ürünleri, süt ürünleri, sebze ve meyve ürünleri, süt ürünleri dahil olacak şekilde hepsinden azar azar bir yemek hazırlayabilirsiniz.

Diyetteki en dikkat edilecek kısımlardan biri de sağlıklı olmaktır. Kilo alacağım veya vereceğim diye sağlığınızdan olmamak için dikkat edin!

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Diyet

Yukarı