Connect with us

Hızlı Saç Uzatmak için İpuçları

Hızlı Saç Uzatmak için İpuçları

Saç Bakımı

Hızlı Saç Uzatmak için İpuçları

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte kadınlar için önem arz eden hızlı saç uzatmak için ipuçları vermek için araştırmalarımızı tamamladık. Hızlı saç uzatma, kadınlar için çok önemli seçeneklerden birisidir. Özellikle yaz aylarında bu anlamda uzun saç kullanmak isteyenler için araştırma kaçınılmaz seçeneklerden birisi.

Hızlı saç uzaması için doğal uygulamalar konusunda sizlere hemen birkaç fikir sunacağız. Bu fikirlerin tamamını saç bakım uzmanları ve dermatoloji uzmanlarının makalelerinden elimizden geldiğince derledik. Daha fazla merak ettiğiniz için yorum alanlarımızı kullanın.

Saç Derinize Masaj Yapın

Duş esnasında saçlarınıza şampuan ya da saç kremi ile uygulama yaparken saç derinize masaj yapmanız önemlidir. Özellikle bileşenlerin saçlarınıza derinlemesine nüfuz edebilmesi için en önemli seçeneklerden birisidir ve ön planda tutmanız gerekir.

Saçlarınız Kestikçe Uzar

Birçok kişi bunu batıl bir düşünce olarak görür ve saçlarını kestirmez. Ancak tamamen yanlış düşünüyorlar. Saçların kestikçe daha gür ve daha hızlı uzadığı bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.

Mutlaka Saç Kremi Kullanın

Saç kremleri her ne olursa olsun en çok dikkat çeken seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker. Saçlarınız için duş sonrasında hem daha yumuşak hale gelmesi hem de uzamanın hızlanması için mutlaka kullanılmalıdır. Bu sayede çok daha verimli sonuçlar elde edersiniz.

Saç Şekillendirici Ürünlerden Uzak Durun

Saç maşası özellikle en büyük düşmanlarınızdan birisi olacak. Bu ürünler saç derinize ve saçların oluşumuna çok ciddi anlamda zarar verir. Bu neden dolayısı ile dikkatli olmak ve buna göre hareket etmek çok çok önemlidir.

Duş Sonunda Saçları Soğuk Su ile Durulayın

Sıcak su, bilinenin aksine saçlar için son derece zararlıdır. Bu neden dolayısı ile her duş sonunda saçlarınıza yarım dakikalık bir soğuk su uygulama yapın. Bu sayede deri altında ki kan akışı hızlanacak ve saç oluşumu daha hızlı hale gelecektir.

Continue Reading
Advertisement
1 Comment

1 Comment

  1. Hilal

    19 Nisan 2018 at 02:00

    5 gündür yazıda anlatılanları düzenli uyguluyorum inş faydasını görürüm

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Saç Bakımı

Yukarı