Connect with us

İstanbul En İyi Boğaz Manzaralı Restoranlar Listesi

İstanbul En İyi Boğaz Manzaralı Restoranlar Listesi

Gezi & Mekanlar

İstanbul En İyi Boğaz Manzaralı Restoranlar Listesi

İstanbul’a gidip eşsiz bir deneyim yaşamak isteyenler için İstanbul en iyi boğaz manzaralı restoranlar listesi üzerinde duracağız. Sadece sağlık ve kadınsal seçenekler üzerine değil. Tüm anlamda sizlere en doğru bilgileri sunabilmek için elimizden geldiğince bilgiler derleme yoluna gidiyoruz. Öyle ki sizler bizden fikir alabilin amacı içerisindeyiz.

Boğaz manzaralı restoranlar, herkes için hayal. İstanbul’da bu deneyimi sizlere sunan mükemmel mekanlar var. Hemen listeleyelim.

Villa Bosphorus – Beylerbeyi

Listemizin ilk sırasında yer verelim istedik. Boğaz köprüne yakın ve eşsiz boğaz manzarasına karşı mükemmel ötesi bir deneyimi sizlere sunuyor. İstanbul’un en güzel mekanları arasında da listeleyebiliriz sanırım. Restaurantın face book sayfasından daha fazla resim ve bilgi edinebilirsiniz. Villa Bosphorus

Kız Kulesi Restaurant – Salacak

İstanbul’un sembollerinden birisi olan Kız Kulesi. Birçok kişi hala bu tarihi yapının zaman içerisinde restorana dönüştürüldüğünü dahi bilmiyor. Bir yanda Avrupa yakası, diğer yanda Anadolu yakası manzarası ile mükemmel bir deneyim.

Kız Kulesi Hakkında Kısa Bilgi :

Kız kulesi mö 340 lı yıllarda Büyük Atina Kralının yaptırdığı düşünülmektedir. Kralın karısının adını taşıyan kulenin ismi eskiden Damalis dir. Kralında burada gömülü olduğu rivayet edilmektedir. Fetihlerden sonra kule yıkılıp yerine başka kuleler inşaa edilmiştir. Tarihte çeşitli amaçlar için kullanılan kız kulesi şimdi ise restaurant olarak hizmet vermektedir.

Leb-i Derya Kumbaracı – Şişhane

Şişhane mevkiinde, boğaza yakın olmasa da İstanbul’u yüksekten seyretmek ve boğazı enine boyuna incelemek isteyenler için elit bir mekan. Üstelik geniş kapsamlı menüsü ile birlikte sizi kendisine hayran bırakacak diyebiliriz.

Lacivert Restaurant – Anadoluhisarı

Boğaz köprüsünün ayağında yer alan mükemmel ötesi bir mekan. Adını da mekanın konsepti lacivert renklerden alıyor. Denize sıfır ve dünya genelinden lezzetler ile sizleri her anlamda kendisine hayran bırakıyor.

Anjelique – Ortaköy

Ortaköy mevkiinin en büyüleyici ve en iyi konsepte sahip boğaz manzaralı restoranı olarak adından söz ettiriyor. Alakart restoran seçenekleri ile de sınırları tamamen kendisi belirleyen bir mekan. Dünya genelinden ziyaretçilerin de popüler seçeneği.

360 İstanbul – Taksim (Beyoğlu)

Taksim ya da diğer ismi ile Beyoğlu, İstanbul’un en trend bölgelerinden birisi şüphesiz. Öyle ki 360 İstanbul, adından da anlayabileceğiniz üzere 360 derece manzarası ile adından ciddi anlamda söz ettiriyor diyebiliriz.

Hamdi Restaurant – Eminönü

İstanbul’u belki de en tarihi şekli ile manzara şeklinde gören mekanlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Adı biraz şaşırtabilir. Ancak İstanbul’un en trend mekanlarından birisi olduğunu da net şekilde söylememiz gerekiyor.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Gezi & Mekanlar

Yukarı