Connect with us

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Cilt Bakımı

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

İstenmeyen tüyler vücudumuzun çeşitli bölgelerinde çıkarak bize rahatsızlık veren tüylerdir. Dış görünüşümüzü etkileyen ve toplum içine çıkılmasında rahatsızlık hissettiğimiz bu tüylerden tamamen kurtulmak her kadının hayalidir diyebiliriz. İstenmeyen tüyler yüz, kol atı, bacak, bel, göbek, özel bölge, göğüs bölgesi gibi bölgelerde meydana gelebilmekte ve bu durum oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Göğüs bölgesi gibi alınması zor ve zahmetli bölgelerde çıkan istenmeyen tüyler tam anlamıyla bir baş belası olabilmektedir. Kıl kökleriniz sizinle birlikte olana kadar bu tüylerden sonsuza dek kurtulmanız imkansız olsa da bazı doğal karışımlar ile kıl köklerinizi zayıflatabilir ve sert tüylerin seyrelmesini ve azalmasını sağlayabilirsiniz.

Limon Kürü

Limon her derde çare olabildiği gibi istenmeyen tüyler üzerinde de etkili çözümler sunmaktadır. Yarım limonun suyunu sıkarak veya direkt olarak tüylerinizi aldığınız bölgeye uygulayarak o bölgedeki kıl köklerinin zayıflamasını sağlayabilirsiniz. Limonu bölgeye sürdükten sonra 15 dakika kadar bekleyin. Bu uygulamayı ağda yaptıktan sonra yapmalısınız. Ağda tüylerinizi kökleri ile birlikte alır. Köklerin boşalttığı alanları limon ile doldurmanız yeni oluşacak tüylerin seyrelmesinde etkili olacaktır.

Ceviz Kürü

Ceviz ve su ile hazırlayacağınız bu basit yöntem eskilerden beri süregelen bir yöntemdir. Uygulayacağınız bölgeye yeteceğini düşündüğünüz kadar ceviz kabuğunu güvenli bir yerde ve güvenli bir şekilde yakın. Ceviz kabuklarının kül olması gerekiyor. Ceviz kabuklarını yakarken içine tutuşmasını kolaylaştırmak üzere herhangi bir şey atmamalısınız. Ceviz kabuklarının sadece kendi külleri sadece kendinden oluşmalı. Ceviz kabuklarını kül hale getirdikten sonra macun kıvamına gelene kadar su ile karıştırın. Gerekli kıvamı aldıktan sonra tüyleri alınmamış bölgenize sürün. Sürdükten sonra 30 dakika bekleyin ve bu işlemi her ay, ayda sadece 3 defa tekrarlayın. İlk ay olmasa da sonraki aylarda tüylerinizin azaldığını fark edeceksiniz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Cilt Bakımı

Yukarı