Connect with us

Kabızlığa Ne İyi Gelir, Kabızlık Nasıl Geçer?

kabızlığa ne iyi gelir

Hastalıklar

Kabızlığa Ne İyi Gelir, Kabızlık Nasıl Geçer?

Kabızlık, tüketilen yiyecek ve içeceklerle doğrudan ilgili bir rahatsızlıktır. Kalın bağırsak hareketlerini uyandıran ve kabızlığı önleyen ilaçlar yerine, beslenme alışkanlıklarınızda ve yaşam biçiminizde değişiklikler yapmanız önemlidir. Bahsettiğimiz ilaçlar kabızlık sorununu önleyebilir, ancak bir süre sonra bağırsakları bağımlı hale getirerek “bağırsak tembelliği” sorununa yol açabilir. Peki, kabızlığa ne iyi gelir?

Kabızlığa Ne İyi Gelir?

  • Kuru mürdüm eriği ve kuru kayısıyı akşam bir bardak suyun içine atın ve sabaha kadar beklettikten sonra suyunu için. Daha sonra erik ve kayısıları yiyebilirsiniz. Bu uygulamayı kabız geçene kadar her sabah tekrarlayabilirsiniz.
  • Havanda bir miktar keten tohumunu dövün ve az yağlı yoğurtla karıştırarak sabahları yiyin.
  • 1 kilo arpayı su içerisine koyun ve gece boyunca bekletin. Karışımı sabah haşladıktan sonra içerisine bir miktar pırasa, kereviz sapı, 2 adet kabak, bir tutam tuz ve 1 çorba kaşığı zeytinyağı katarak pişirin. Hazırladığınız karışımı sabahları aç karnına tüketin.
  • Kek kabı içerisinde 2 yumurta sarısını güzelce çırpın. Daha sonra 1 fincan sıvı yağ içerisine tarçın ekleyin ve ayrı bir kapta çırptıktan sonra yumurtaların içine katın. 50 gram yulaf ezmesi, 1 kahve fincanı şeker, 50 gram az öğütülmüş keten tohumu, tam buğday unu ve bir miktar mürdüm eriğini de ilave ettikten sonra, kek hamuru elde edecek kadar karıştırın. 150 derecede pişirdiğiniz keki yiyebilirsiniz (2 ince dilim yeterlidir).

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Hastalıklar

Yukarı