Connect with us

Kıbrıs’ta Tüp Bebek Yaptıranların Yorumları

Tüp Bebek

Kıbrıs’ta Tüp Bebek Yaptıranların Yorumları

Kıbrıs’ta yaşıyorsanız ve tüp bebek tedavi yöntemine başvurmayı düşünüyor ve daha önce bu tedaviye başvurmuş Kıbrıs’ta tüp bebek yaptıranların yorumları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizin ile Kıbrıs’taki tüp bebek tedavi merkezlerinin tüp bebek tedavi aşamaları ve tüp bebek yaptıranların yorumlarını paylaşacağız.

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Tüp bebek tedavisi kısaca laboratuar ortamında döllenen yumurta ve spermin kadının rahmine yerleştirilmesi tedavisidir. Böylece embriyo laboratuar ortamında oluşturulduktan sonra ana rahmine tutundurularak burada gelişmesi sağlanır.

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

Tüp bebek tedavisinin pek çok aşaması vardır. Tüp bebek tedavisinin aşamalarını adım adım sıralamak gerekirse:

  1. Kadın yumurtalarının uyarılması tüp bebek tedavisinin ilk aşamasıdır. Yumurtalar uyarılarak folikül geliştirilmesi sağlanmaktadır. Bu uyarılma süreci 8 ile 14 gün arasında sürmektedir.
  2. Uyarılarak oluşturulan yumurtalara daha sonra olgunlaştırılması amacı ile HCG hormonu tetiklenir. Bu hormonun enjeksiyonunun ardından 34 ile 36 saat sonra yumurtalar toplanmaktadır.
  3. Yumurta toplama işlemi gerçekleştirilirken erkekten de sperm aynı gün alınarak özel yıkama işlemleri ile en kaliteli spermler seçilir.
  4. Alınan yumurtaların olgunluğu değerlendirilir ve olgun yumurtalardan metafaz 2 yumurtaları alınır. Toplanan bu metafaz 2 olgun yumurtalara seçilen spermler enjekte edilerek mikroskop altında sperm hücreleri yumurtanın içerisine yerleştirilir.
  5. Gelişimleri için gereken ısı ve ortam sağlanan döllenen yumurtalar bu ortamlara konulur. Özel sıvılar içerisine konulan yumurtalar kontrol edilerek 16 ile 18 saat içerisinde döllenmenin başarılı olup olmadığı anlaşılır.
  6. Döllenme başarılı bir şekilde gerçekleşmişse embriyo bölünmesi gerçekleşecektir. Döllenmenin ardından 36 – 48 saat sonra yaklaşık 4 hücreli olan embriyo 72 saat geçmesinin ardından 8 hücreli yapıya kavuşur. Döllenmeden sonra 5ç gün ise embriyo blastokist adını alır.
  7. Özel kateterler yardımı ile 3. ya da 5. gün embriyo transferi gerçekleştirilir. Uygulamada daha çok 5. gün transfer gerçekleştirilmektedir. Bunun nedeni 5. gün en iyi embriyonun seçilebilmesi ve embriyonun rahme tutunma şansının daha yüksek olmasıdır. Yapılan incelemeler sonucu embriyo yeterince gelişme göstermişse 3. gün embriyo transferi de gerçekleştirilebilmektedir.
  8. Embriyo transferinin gerçekleşmesinin ardından kadın 30 ile 60 dakikalık yatak istirahati eder. Daha sonra taburcu edilerek ağır işlerden kaçınması ve ağır kaldırmamaları tembihlenir. Aynı zamanda verilen ilaçlar kullanılmalı ve sıvı tüketimi ile beslenme düzenine de dikkat edilmelidir.
  9. Embriyo transferinin ardından 11 ile 12 gün sonra kandaki gebelik hormonunu ölçen testler yapılır ve bu testler ve kontroller sonucu gebeliğin gerçekleşip gerçekleşmediği anlaşılır.

Kıbrıs Tüp Bebek Yaptıranların Yorumları Hakkında

Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi gerçekleştiren pek çok sağlık merkezi olup bu sağlık merkezlerinden tüp bebek tedavisi gören çiftlerin pek çoğu çocuk sahibi olmaktadır. Kıbrıs’ta tüp bebek yaptıranların yorumları genel olarak çocuk sahibi olmakta güçlük çeken kişilerin de muhakkak tüp bebek tedavisi yöntemine başvurması yönünde olmaktadır. Siz de tüp bebek tedavisine başvurarak çocuk sahibi olabilir; Kıbrıs’ta sizlere bu hizmeti veren kurumların hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Tüp Bebek

Yukarı