Connect with us

Kıl Tekniği İle Profesyonel Kaş Kontürü

GÜZELLİK

Kıl Tekniği İle Profesyonel Kaş Kontürü

Kaşlar, yüz estetiğini tamamlayan en önemli estetik uzuvlardan birisidir ve kaş makyajı ile kaşlar daha da ortaya çıkarılarak “ makyajda estetik görünüm” elde edilebilmektedir. Profesyonel makyajlarda dahi kaşların da kaş kontürü ile çizilmesi ve boyanması, yüz estetiğini sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Ancak; yapılan geçici makyajlarda kaşlardaki boyanın akması, dağılması yada uçması gibi durumlar, bayanların oldukça canını sıkmaktadır. Zira; bir türlü uzamayan, uzadığı zamanda şekil verilmekte zorlanılan kaşlara sahip olmak çok zordur. Yüz hatlarına uygun bir kaş formunu elde etmek ve bunun kalıcı olmasını isteyen kadınlar ise artık kalıcı makyaj uygulamalarına başvuruyor. Kıl tekniği ile kaş kontürü ise kalıcı makyaj uygulamaları arasında en çok tercih edilen uygulamalardan birisi olarak biliniyor.

Kaş Makyajı Nedir?

Kaş makyajı; kadın yada erkeklerin kaşlarındaki boşluklar gibi görünüm kusurlarını düzelttikleri ve kaşlarını olduğundan daha fazla gösterdikleri makyaj tekniklerini içermektedir. Günlük olarak kaşlarını çizen, içini boyayan ve şekil veren kadınların sayısı ise hiçte azımsanamayacak kadar çok. Ancak; geçici uygulamaların dezavantajlığından yakınan kadınlar, kalıcı kaş makyajı işlemlerine yöneliyorlar. Kıl tekniği ile kaş kontürü başta olmak üzere bugün kaşları kalıcı olarak şekillendirmek için teknik var.

Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü Nedir?

Kaşların kıl yapısına ve rengine göre “pigment” yani kaş boyası seçip, kişinin yüz ölçüsüne göre en iyi çizimin tasarlanıp uygulanması işlemine kıl tekniği ile kaş tasarımı denir. Mikropigmentasyon olarak da bilinen bu işlem “doğal kaş çizimi” tekniğiyle yapılmaktadır ve diğer kalıcı kaş makyajı tekniklerinden “doğallığı” ile ayrılmaktadır.

Yüz şekli ve kaş hatlarına göre tasarlanan yeni kaşta; seyreklik, orantısızlık gibi problemlerde çözüme kavuşturulmaktadır. Kemoterapi görmüş hastaların “kaşlarının dökülmesi” aşamasında onlara “çözüm” sunabilen kıl tekniği ile kaş kontürü, estetik hazzın yanı sıra kişilere moral de verebilmektedir.

Kıl Tekniği ile Yapılan Kaş Kontürünün Kalıcılığı Ne Kadardır?

Kıl tekniğiyle kaş kontürü tekniği ile yapılan kaşlar, doğallığa oldukça yakın tasarlanır. Kişinin ten rengi, cilt yapısı ve kaş şekli baz alarak tasarlanan kaş kontürü uygulaması, yüz estetiğine de uyum sağlayacaktır. Böylece, doğal bir kaş tasarımının yanı sıra yüz estetiğini de yakalamak daha da kolaylaşacaktır.

Bilindiği üzere geçici kaş boyamalarından, dövmelerden yada diğer uygulamalardan sıkılan kişiler, kıl tekniği ile kaş kontürü uygulamasıyla istedikleri görünümde “kalıcı kaşlara” kavuşabilmektedir.

İstanbul başta olmak üzere çeşitli illerde giderek yaygınlaşan kıl tekniğiyle kaş kontürü uygulaması hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi ile kıl tekniği kaş kontürünün kaşlarda ne kadar kalıcığı olacağıdır. Bu soruya farklı birçok yanıt verilse de aslında değişmeyen doğrular vardır. Örneğin, iyi tasarlanmış ve kaliteli ürünlerle yapılmış kaşların kullanım ömrü 1.5 ila 2 yıl arasında değişmektedir. Profesyonel kişilere yaptırmanız gereken kıl tekniğiyle kaş kontürü uygulamasında sizin cilt tipinizde uygulamanın kalıcılığını etkilemektedir. Örneğin, koyu renk kaşlarınız varsa ve kıl tekniği uygulamasını yaptırıyorsanız 2 ila 3 yıl boyunca “kaş kontürünüzü” kullanabilirsiniz.

Rengi solmakta olan kaşlarınıza ise 7 ayda 1 kez “ rutüş” yaptırmanız ise kaşlarınızın hem daha canlı görünmesine hem de daha uzun süreli kullanmanıza olanak tanıyacaktır.

 

Kıl Tekniği İle Kaş Şekillendirme İşlemini Kimler Yaptırabilir?

Başta kadınlar olmak üzere herkesin “hayal ettiği kaşa” kavuşmasını sağlayan kıl tekniğiyle kaş şekillendirme işlemine talep hızla artıyor. Gür, sık ve dolgun kaşlara sahip olmak isteyenlerin oldukça rağbet ettiği kıl tekniği ile kaş tasarımı işlemi için uygun aday olmak çok önemli.

*Kaşlarının seyrek oluşundan rahatsız olanlar

*Gür ve doğal görünümlü kaşları olsun isteyenler

*Kaşları yanmış yada tahrip olmuş kişiler

*Kemoterapi sonrasında kaşlarında dökülme yaşayanlar

*Günlük kaş makyajından sıkılan ve pratiklik isteyenler, kıl tekniği ile kaş tasarımı için uygun adaylardır.

Kıl tekniğiyle profesyonel kaş kontürü uygulamasını yaptırmak isteyen herkes, kaşlarının yapısını göz önünde bulundurmalı ve bu uygulamayı yaptırmalıdır. Örneğin, yanlış alımı sebebiyle kaşlarını küstürmüş olan kişiler için ideal bir uygulama olan kıl tekniğiyle kaş tasarımı, doğuştan kaş seyrekliğine de çözüm sunabilmektedir. Ancak, kaşlarını “estetik görünümü bozacak” şekilde gürleştirmek isteyenler ise mutlaka kıl tekniği uygulacısı ile “en iyi sonucu nasıl alabileceği” üzerine konuşmalıdır.

Kıl Tekniği İle Profesyonel Kaş Kontorü Nasıl Yapılır?

Kıl tekniğiyle profesyonel kaş kontürü yaptırmanın elbetteki tek sebebi” hayal edilen kaşlara kavuşmak ve yüze estetik bir görünüm sağlamak.” Ancak, günümüzde yapılan birçok uygulama sonrasında kaşlarda görülen şekil, renk ve diğer uygulama eksiklikleri sonucunda kişi “ görünümden” ne yazık ki memnun olmayabiliyor. Bunun için kıl tekniğiyle kaş tasarımı yaptırmadan önce mutlaka uygulayıcıya işlemler hakkında soru sorun. Eğer ki kaş tasarımınızı yapacak olan kişi sorularınıza güven verecek derecede yanıt vermiyor ise işlemi yaptırmayın.

İyi bir kıl tekniğiyle kaş tasarımı işlemi, kuşkusuz ki yüzün ölçümü ile başlar. Alnın genişiği, gözün büyüklüğü, burun açısı ve yüz genişliği gibi ölçümlerden sonra kaşlar ölçülür. Milimetik hesaplamalarla çizilen kaş formu uygulaması öncesinde ekipmanlar hazırlanır ve kontrol edilir. Kaşların arasına atılan ince kıl çizimlerini yapacak olan tek kullanımlık iğnelere “seçilen organik boya” alınır ve uygulamaya başlanır. Ortalama 1 ila 1.5 saat arasında tamamlanan işlem sonrasında ise kişi, günlük rutin işlerine devam edebilmektedir.

Kıl tekniğiyle kaş tasarımında farklı teknikler de kullanılabilmektedir. Örneğin, pudralama tekniği ile hafif boyanmış kaş görünümü elde edilebilmektedir. Kış tekniği uygulamasına nazaran biraz daha yoğun görüntü elde edebileceğiniz pudralama tekniğinde kalıcık yine 9 ila 12 ay arasında değişiklik göstermektedir.  Standart microblading prosedürleriyle yapılan pudralama tekniği ile kaş tasarımı, yine ölçümlere göre oluşturulmuş bir kaş şablonu üzerine yapılır. “Kıl” görüntüsü oluşturma amacıyla yapılan bu teknikte kalıcı makyaj boyası ile kıl görünümlü çizgiler “boşluklara” yerleştirilir. Karşıdan ayırt edilemeyecek kadar doğal bir kaşlara sahip olmanıza olanak tanıyan kıl tekniği profesyonel kaş kontürü işlemi  ile artık kaşlarınızı boyamaya son verebiliyorsunuz.

 

 

 

Kıl Tekniği İle Kaş Yapımı Esnasında ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kıl tekniği yöntemiyle kaş tasarımı sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır ki kişi için ciddi problemlere davetiye çıkarabilmektedir. Örnek vermek gerekirse kıl tekniğiyle kaş yapımında et benleri ile karşı karşıya kalınıyor ise asla benlerin üzerine işlem yapılmamalıdır. Ayrıca; doğuştan lekeler, kılcal damalar çatlamaları da yine kıl tekniğinin uygulanmaması gereken alanlardandır.

Kıl tekniği ile profesyonel kaş kontürü yaptıracak olan kadınların ise bu esnada “regl döneminde” olmaması gerekmektedir. Çünkü, ağrı eşiğinin giderek düştüğü bu süreçte “kıl tekniği işlemi” ağrılı olabilir.

Hamam, sauna ve havuz gibi “ortak kullanım alanlarına” girilmemesi ve başkalarının kişisel yüz aletlerinin kullanılmaması önerilmektedir.

Solaryuma girecek kişilerin ise mutlaka kaşları “muhafaza” edilmelidir.

Kıl tekniğiyle kaş yapımı sonrasında “kaş” bölgesinde deri döküntüleri atmaları görülebilir ki bu olağan bir durumdur. Vücuda giren herhangi bir maddeye karşı bağışıklık sisteminin gösterdiği reaksiyondur, geçicidir.

Kıl tekniğiyle kaş kontürü tasarımından sonra ise mutlaka bakım kremini kullanmaya özen göstermelisiniz.

 

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla GÜZELLİK

Yukarı