Connect with us

KİLO VERMENİN YOLLARI BAYAN

Diyet

KİLO VERMENİN YOLLARI BAYAN

Her durumda olduğu gibi bir şeyi olmadan önce engellemek daha doğrudur. Hasta olmadan önce doğru besinlenmek ve soğuktan korunmak gibi. Kilo vermenin yolları bayanlarda ana konu kiloya sebep olan şeylerin bulunması ve yapılmamasıdır. Bu sebeple ekstra katkı maddeleriyle kendi vücudunuzu zorlayıp kilo vermeye kalkmak sağlık açısından zararlıdır. Gün boyu koşsanız bile vereceğiniz kilo miktarı vücut tarafından belirlenmiştir. Vücut zaten belirlediği miktarda yağ depolar ve yine belirlediği miktarlarda yağ eritir. Bir makine gibi işlemeye devam eder.

Kilo Vermek İçin Neler Yapıyoruz ?

Spor yoluyla kilo yakmayı deniyoruz. Ortalama 400 kalori harcadığımız 1 saatlik sporda, doğru beslenme olmadığı sürece yakılacak kalori yağlardan çekilir ve ortalama bu 125 kaloriye denk gelir. Onun dışında beslenme doğru yapılmadığı için vücut yorgun düşer ve sporun bir anlamı kalmaz.

Kilo vermek için bir kapsül atıp hemen harekete geçme anlayışı son derece yanlıştır. Özellikle ülkemizde dikkat edilmeyen kilo problemleri sebebiyle birçok kişi hem fiziksel sağlığı hem de psikolojik sağlığından olmaktadır. Önemli olan kilo almanıza sebep olan şeyleri bulmak ve bu sebepleri ortadan kaldırmaktır. Onun dışında doğru beslenme ve sporla birlikte hem sağlıklı yaşama merhaba diyeceksiniz hem de kilo fazlalıklarından kurtulacaksınız.

Vücudunuza bir anda yüklenip kilo vermeye çalışmanız da maalesef ters tepebilir. Bu sebeple birçok kişi hasta olmaktadır. Diyet için muhakkak diyetisyen doktorlara başvurmanız gerekir. Bu sayede vücudunuza uygun en iyi diyet programını çıkartabilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Diyet

Yukarı