Home / Gebelik / Kış Hamilelerine 6 Öneri

Kış Hamilelerine 6 Öneri

Kış aylarındaki hamilelik süreci yaz aylarına oranla çok daha zor geçer.  Yaza oranla çok daha kalabalık ve kapalı mekanlarda vakit geçirildiği için hastalıkların üremesi de bir hayli artar. Hamilelik döneminde ruhsal değişikliklerin de olacağını düşündüğümüzde kış aylarında gebelik oldukça zor olacaktır. Ancak sizlere vereceğimiz 6 öneri ile hamilelik sürecini daha rahat atlatacaksınız.

HAMİLERE 6 UYARI

  • Beslenmede son derece dikkatli olalım. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek kış aylarındaki gebeliklerde son derece önemlidir. Haftada 2 defa balık tüketmeye özen gösterin.
  • Kış aylarında tenimiz güneş ile daha az temas eder. O yüzden gerekli mineralleri alamayız ve kendimizi yorgun hissedebilirsiniz. Özellikle hamilelik döneminde yorgunluk hissi 2 kat daha fazla olur bol bol spor yapmakta yarar var.
  • Sık sık tokalaşmak ve öpüşmekte mikropların üremesi için çok geçerli bir neden, gün içerisinde tokalaşmaktan ve öpüşmekten kaçının.
  • Kış aylarında hamileler vücut sıcaklıklarını korumalıdır. Giysi seçiminize dikkat etmeli ve ayaklarınızı her zaman sıcak tutmalısınız.
  • Ortamın nemli olmalı gerekiyor. Bulunduğunuz ortamları havalandırmalı ve kaliteli bir hava ile solunum gerçekleştirmelisiniz.
  • Uzmanlar kış aylarında insanların daha mutsuz ve depresyon girme ihtimallerinin yükseldiğini söylüyor. Buna izin vermeyin ve belli aralıklarla arkadaşlarınızla dışarıda vakit geçirin. Hamilelik dışarıya çıkmanız için engel değil.

About KadinlarMelektir

kadinlarmelektir.com yönetici editörü

ilgili konu

Dış Gebelik

Dış Gebelik Nedir? Riskleri Nelerdir?

Kadınlarda son dönemde sıklık ile gördüğümüz problemlerden birisi olan dış gebelik ile alakalı olarak fikirleri …

Hamilelik Döneminde Diyet

Hamilelik Döneminde Diyet Yapılır Mı?

Kadınlar tarafından ciddi anlamda merak ile araştırılan hamilelik döneminde diyet yapılır mı sorusunu sizler için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir