Connect with us

Koşu Bandı İle Zayıflama Yorumlar

Egzersiz

Koşu Bandı İle Zayıflama Yorumlar

Zayıflamak isteyen kişilere ilk tavsiye edilen yöntemlerden birisi koşu ve egzersizlerdir. Bu açıdan koşu bantları zayıflamalarda çok etkili olarak kullanılıyor. İnsanlar mevsimsel ya da çevresel etkilerden dolayı sürekli olarak dışarda koşamayabilir. Bu açıdan evinize alacağınız koşu bantları ile ya da spor salonlarındaki koşu bantları ile etkili bir şekilde kilo verilebiliyor. Hatta bu cihazlar daha profesyonel yapıda olduğu için daha hızlı kalori yakmanızı sağlar. Koşu bandı işe zayıflamayı seçerseniz cihaz hızına göre çabuk terlettiği için vücuttaki toksinleri daha kolay dışarı atabilirsiniz.

Koşu Bandı Kaç Kalori Yaktırır?

Koşu bandının yaktırdığı kaloriler cihazın hızına ve eğimine göre değişir. Ancak söylemek gerekir ki, doğru bir şekilde kullanıldıktan sonra koşu bantları en hızlı kilo verme yöntemlerinden birine dönüşür. Koşu bandını orta hızda kullandığınız zaman 150-200 kalori harcayabilirsiniz. Eğim ve hızın artmasına bağlı olarak yaktığınız kalori 600-1000 arasına kadar çıkabilir. Koşu bantlarından elde edeceğiniz faydası arttırmak için bu programı diğer egzersizlerle de destekleyebilirsiniz. Ayrıca beslenmeyi de doğru orantılı bir şekilde yapın. Yani koşu bandıyla verdiğiniz kiloları spordan sonra tekrardan alıyorsanız, koşu bandı bir anlam ifade etmeyecektir.

Koşu Bantları Kaç Paradır?

Koşu bantları piyasaya birçok farklı marka tarafından sürülebiliyor. Ürünlerin fiyatı markaya ve modele göre değişiklik gösterse de ortalama olarak 500-600 TL’den başlayan fiyatlarla koşu bandı almak mümkündür. Bu fiyat cihazların donanımına göre 1500 TL civarına kadar çıkabiliyor.

Koşu Bandının Bakımı Nasıl Yapılır?

Koşu bandı satın alırken size özel bir yağ verilir. Bu yağla cihazın bantlarının söylenen süreler içerisinde yağlanması gerekiyor. Genel olarak 6 ayda bir yağlanması yeterli oluyor. Ayrıca koşu bandının uzun ömürlü olmasını istiyorsanız cihazı üst üste 1 saatten fazla kullanmayın. 1 saat koşu bandında kaldıktan sonra cihazı yarım saat kadar dinlendirin. Bu şekilde daha uzun ömürlü olacaktır.

Continue Reading
Advertisement
1 Comment

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Egzersiz

Yukarı