Connect with us

Kuruyan Cildinizi Doğal Nemlendirin

Cilt Bakımı

Kuruyan Cildinizi Doğal Nemlendirin

Cildimiz yazın ve kışın ciddi erezyona uğrar. Yazın sıcak hava kışın ise aşırı soğuk hava cildimizin yıpranmasına neden olur. Cildiniz yorgun ve nemsiz görünüyorsa bunu kesinlikle doğal yollarla düzeltebilirsiniz. Haftada 1-2 kez yapılacak maskeler ile cildinize bir parlaklık gelecek ve artık çok daha pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.

Cildiniz doğuştan kuruysa bunun için kesinlikle nemlendirici kullanmalısınız. Eğer çok çabuk kuruyan bir cildiniz var ise gece serumu da tercih edilebilir. Ancak el kuruması gibi sizleri çok rahatsız eden cilt kurumaları yaşıyorsanız kesinlikle her zaman yanınızda bir nemlendirici bulundurun. Günün belli aralıklarında cildinize sürerek rahat edebilirsiniz.

DOĞAL ZEYTİNYAĞI MASKESİ

Genel olarak konumuz yüz ve el üzerine maskeler olsa da sizlere tamamen doğal olan bir maskeyi önermek istiyorum. 2 yumurta sarısını, ¼ fincan zeytinyağı ile karıştırın ve saçınıza sürün. Saçınızı bir plastik torba ile sarın ve 1 saat kadar bekleyin.

Daha sonrada saçınızı iyice yıkayın.  Bu karışımı saç köklerinden uzak tutun en önemli noktalardan birisi bu saçınıza tamamen yedirmeyin tam aksine saçınızın diplerine bu karışım ulaşmasın. Bu maskeyi haftada 1 kez yaparsanız kesinlikle 1 ay gibi bir sürede saçlarınızın nasıl bir değişikliğe uğrayacağını çok net şekilde göreceksiniz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Cilt Bakımı

Yukarı